"The Stranger" - zwiastun nowego serialu Netfliksa. To ekranizacja powieści Harlana Cobena

"The Stranger" (Fot. Netflix)

Czas na dawkę tajemnic według Harlana Cobena. W serialowej wersji "The Stranger" w głównej roli wystąpi Richard Armitage, a premierę zaplanowano jeszcze w styczniu.

Netflix już na dobre wkręcił się we współpracę z Harlanem Cobenem. Po stworzonym przez niego "Safe" i jeszcze przed zapowiedzianą na ten rok premierą polskiej ekranizacji "W głębi lasu" dostaniemy kolejny serial na podstawie jego twórczości. Tym razem padło na powieść "The Stranger", w Polsce wydaną pod tytułem "Nieznajomy".

The Stranger – zwiastun serialu Netfliksa

Głównym bohaterem serialu będzie Adam Price (Richard Armitage, "Stacja Berlin"), prowadzący perfekcyjne życie wraz z żoną i dwójką synów, przynajmniej do czasu, aż nie zburzy go wizyta tajemniczej nieznajomej. Młoda kobieta (w tej roli znana m.in. z "Black Mirror" Hannah John-Kamen) wyjawi Adamowi sekret dotyczący jego żony, każąc mu się zastanowić, co tak naprawdę wie o swoich najbliższych. A to dopiero początek pełnej zagadek historii i znacznie większego spisku.

Kim jest tajemnicza kobieta i skąd to wszystko wie? Jaki ma cel w ujawnianiu prywatnych sekretów? Na te i inne pytania odpowie "The Stranger", a jak widać po zapowiedzi, można się przy tym spodziewać pełnego twistów thrillera połączonego ze sporą dawką sensacji.

Historia ma się zamknąć w ośmiu godzinnych odcinkach, których scenarzystą jest Danny Brocklehurst ("Safe"). W obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Siobhan Finneran ("Happy Valley"), Jennifer Saunders ("Absolutely Fabulous"), Anthony Head ("Buffy: Postrach wampirów") czy Stephen Rea ("Odpowiednik").

The Stranger - premiera 30 stycznia na Netfliksie

REKLAMA