Disney+ w Europie pojawi się wcześniej, niż planowano. A kiedy będzie w Polsce?

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

0

Disney+ nabiera przyspieszenia. Platforma, która dała światu Baby Yodę, będzie dostępna w krajach Europy Zachodniej nieco wcześniej, niż planowano. A jak wygląda plan dotyczący Polski?

Serwis streamingowy Disney+ zadebiutował w listopadzie 2019 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii, a 31 marca 2020 miał wejść do kolejnych krajów Europy Zachodniej. Ta data została jednak nieco przyspieszona.

Disney+ będzie wcześniej w Europie Zachodniej

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, platforma Disneya pojawi się 24 marca w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Latem do tych krajów mają dojść kolejne, w tym Belgia, Portugalia i Skandynawia.

Nie wiadomo, dlaczego zdecydowano się przyspieszyć start platformy, wiadomo za to, jaka będzie oferta. Częściowo będzie ona uzależniona od kraju, ale na pewno wszędzie pojawią się produkcje oryginalne Disney+: osadzony w uniwersum "Gwiezdnych wojen" serial "The Mandalorian", "High School Musical: The Musical: The Series", a także "Encore!" czy "Diary of A Future President".

Znany jest także cennik: miesięczny abonament ma kosztować 5,99 funtów w UK i 6,99 euro w pozostałych krajach, a roczny 59,99 funtów i 69,99 euro.

Disney+ kiedy i za ile w Polsce

Kiedy platforma Disney+ wejdzie do Polski?

Polskiej daty premiery platformy jak nie było, tak nie ma, ale serwis ma już przedstawicielstwo w naszym kraju (w przeciwieństwie do Amazon Prime Video, które od kilku lat działa u nas "wirtualnie"), a do jego produkcji oryginalnych są dostępne polskie napisy.

Już w listopadzie pojawił się nieoficjalny polski cennik Disney+: 32,99 zł miesięcznie, a w przypadku opłacenia abonamentu za rok z góry – 334,99 zł. Za tę cenę mamy otrzymać możliwość oglądania treści Disney+ w jakości 4K i na czterech ekranach jednocześnie. Miejmy nadzieję, że jesienią, kiedy to na platformie pojawi się 2. sezon "The Mandalorian" oraz dwa pierwsze seriale MCU – "WandaVision" i "The Falcon and the Winter Soldier" – będziemy już mieli legalny dostęp do serwisu.