Czy w 5. sezonie "Better Call Saul" pożegnamy Kim Wexler? Zobaczcie zapowiedź nadchodzących odcinków

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Kim trwała u boku Jimmy'ego McGilla przez cztery sezony "Better Call Saul", ale wiele wskazuje na to, że koniec jest bliski. Pytanie, co się stanie z tą postacią, skoro w "Breaking Bad" nie ma jej wcale.

"Co jeśli mam ochotę ci coś powiedzieć, a tobie nie spodoba się to, co usłyszysz?" – pyta Jimmy McGill (Bob Odenkirk) w najnowszym teaserze 5. sezonu "Better Call Saul". A osobą, do której pytanie zostało skierowane, jest oczywiście Kim Wexler (Rhea Seehorn), prawniczka bardzo długo trwająca u boku Jimmy'ego.

Better Call Saul sezon 5 – co się stanie z Kim?

Co się wydarzy, kiedy Kim usłyszy, że jej chłopak postanowił zostać Saulem Goodmanem, prawnikiem pomagającym najgorszym kryminalistom w Nowym Meksyku? W zeszłym sezonie widzieliśmy, jak w Jimmym dokonywał się ostatni etap tej transformacji i jaki udział miał w tym jego brat Chuck (Michael McKean). W tym zobaczymy już Jimmy'ego jako Saula, co z pewnością nie spodoba się Kim, będącej dla głównego bohatera "Better Call Saul" kimś w rodzaju kompasu moralnego.

Co się stanie z tą parą, kiedy Jimmy przybierze nową tożsamość i praktycznie przemieni się w innego człowieka? Czy Kim nadal będzie próbowała mu pomagać – ewentualnie przeszkadzać, w zależności od tego, z której strony patrzymy? Jak to się dla niej skończy? Rzuci go i wyjedzie? A może straci nie tylko karierę, ale też życie?

Postać Kim nie pojawia się w "Breaking Bad" w ogóle i w żadnym momencie nie zostaje wspomniana, prawdopodobnie dlatego, że wtedy jeszcze nie było planów spin-offu i zagłębiania się w historię barwnego prawnika. Ale nawet jeśli jej całkowity brak w serialu-matce to tylko kwestia "techniczna", scenarzyści "Better Call Saul" wciąż mają dobry powód, żeby zakończyć jej wątek w mocny sposób.

Zwłaszcza że 5. sezon "Better Call Saul" będzie już przedostatni. Serial ostatnio dostał zamówienie na składający się z 13 odcinków sezon 6, który zarazem będzie finałowy. To oznacza, że do końca zostały dokładnie 23 odcinki.

5. sezon Better Call Saul od 24 lutego na Netfliksie

REKLAMA