Jaskier i Yennefer z "Wiedźmina" próbują polskich trunków. Jak smakują im syrop z cebuli i wódka?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

Był już quiz z języka polskiego i badanie, ile polskości ma w sobie Joey Batey. Teraz pora, żeby aktorzy z obsady "Wiedźmina" skosztowali polskich trunków.

Od premiery "Wiedźmina" minął już ponad miesiąc, a popularność serialu nabiera coraz większego rozpędu. Niewątpliwie przyczynił się do tego Netflix ze swoimi filmikami promocyjnymi.

Wiedźmin – aktorzy próbują polskich trunków

Był już quiz pokazujący, na ile ekipa z serialu zna fabułę książek Andrzeja Sapkowskiego, oraz zabawa sprawdzająca, ile polskości jest w Joeyu Bateyu. Po tym jak serialowy Jaskier wpadł, typując, że Polak zostawiłby na talerzu surówkę, a nie ziemniaczki, pora uraczyć aktorów z "Wiedźmina" polskimi trunkami.

Wódka, pieprzówka, barszcz, syrop z cebuli, mikstura z kroplami żołądkowymi czy sok z kiszonych ogórków to tylko kilka z typowo polskich napojów, których spróbowali Joey Batey i Anya Chalotra.

Złe wiadomości są następujące: aktorzy piliby wódkę na kaca (choć argument Anyi, nawiązujący do mądrego hasła "lecz się, czym się strułeś", troszeczkę ratuje sytuację) i smak żadnego z polskich eliksirów nie powalił ich na kolana. Dobre? Oboje przeżyli.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie