Przed nami wszystko co najlepsze w "Better Call Saul". Vince Gilligan mówi, że finał pobije "Breaking Bad"

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

0

Który serial będzie mieć lepsze zakończenie: "Breaking Bad" czy "Better Call Saul"? Twórca franczyzy zapowiada, że spin-off wkrótce wygra pojedynek na finały.

"Better Call Saul" powoli dobiega końca: w lutym czeka nas premiera 5. sezonu, a po nim będzie już tylko finałowy 6. sezon. Łącznie zobaczymy jeszcze 23 odcinki, czyli jak na ten serial wciąż bardzo dużo – przypomnijcie sobie tylko, ile się działo w 4. i 5. sezonie "Breaking Bad". To jest też ten moment, kiedy śmiało możemy już mówić, że spin-off dorównuje serialowi-matce pod każdym względem. Oscarowy reżyser Guillermo del Toro powiedział to już w trakcie poprzedniego sezonu:

Vince Gilligan: Better Call Saul wygra z Breaking Bad

Czy po finale też będziemy myśleć, że "Better Call Saul" dorównuje albo i przewyższa "Breaking Bad"? Jest o tym przekonany Vince Gilligan, twórca oryginału i współtwórca spin-offu, wraz z Peterem Gouldem. Obaj panowie pojawili się w podcaście TV's Top 5 The Hollywood Reporter.

– Pozwólcie, że dokonam teraz pewnej prognozy. Powiem to, ponieważ Peter jest zbyt dużym dżentelmenem i zbyt skromnym człowiekiem. Myślę, że ten serial, pod kierownictwem Petera, zdecydowanie dobrze wyląduje. Będzie niesamowicie i The Hollywood Reporter oraz inne wspaniałe dziennikarskie periodyki będą pisać artykuły o tym, co miało lepsze zakończenie, "Breaking Bad" czy Better Call Saul". I założę się, że powiecie, że "Better Call Saul" – zapowiedział Gilligan.

Odpowiedniego fragmentu możecie posłuchać w tweecie poniżej, a całość znajdziecie na Spotify, Apple, a także na stronie The Hollywood Reporter.

Tymczasem fani serialu po najnowszym teaserze zastanawiają się, czy 5. sezon "Better Call Saul" będzie ostatnim dla Kim i jak skończy ta postać. Czy kobieta, która stała przez lata przy Jimmym McGillu, stanie się ofiarą jego przemiany w Saula Goodmana?

5. sezon Better Call Saul od 24 lutego na Netfliksie