"The Crown" zakończy się po pięciu sezonach. Kto zagra królową Elżbietę w najstarszej wersji?

"The Crown" (Fot. Netflix)

Choć Peter Morgan rozplanował "The Crown" na sześć sezonów, ostatecznie zrobi tylko pięć. Wiadomo już, jaka aktorka przejmie rolę królowej Elżbiety po Olivii Colman.

Mimo że Peter Morgan, twórca "The Crown", mówił od początku o planach na sześć sezonów, już wiemy, że tyle nie dostanie. Jak donosi Deadline, serial o brytyjskiej rodzinie królewskiej zakończy się po 5. sezonie.

The Crown sezon 5 – Imelda Staunton jako królowa

Wiadomo także, kto przejmie rolę królowej Elżbiety po Olivii Colman: nie będzie to Helen Mirren, tylko Imelda Staunton, brytyjska aktorka znana m.in. z "Harry'ego Pottera" i tytułowej roli w filmie "Vera Drake". Pogłoski o tym, że to może być właśnie ona, pojawiły się już zeszłej jesieni, a teraz oficjalnie potwierdza je Morgan.

– Bardzo się cieszę, mogąc potwierdzić, że Imelda Staunton zagra Jej Królewską Mość w piątym i finałowym sezonie, wprowadzając "The Crown" w XXI wiek. Imelda jest niesamowicie utalentowana i będzie fantastyczną następczynią Claire Foy i Olivii Colman – napisał twórca "The Crown" w oświadczeniu.

Imelda Staunton Vera Drake The Crown

Scenarzysta królewskiego serialu Netfliksa skomentował także kwestię mniejszej liczby sezonów, niż początkowo planowano.

– Na początku wyobrażałem sobie, że "The Crown" będzie mieć sześć sezonów, ale teraz, kiedy zacząłem pracę nad wątkami z 5. sezonu, stało się dla mnie jasne, że to idealny czas i miejsce, żeby to zakończyć. Jestem wdzięczny Netfliksowi i Sony za wsparcie mojej decyzji – stwierdził.

Zanim Imelda Staunton zadebiutuje w roli królowej Elżbiety, zobaczymy 4. sezon "The Crown" w obecnej obsadzie. Olivia Colman powróci jako królowa Elżbieta, Tobias Menzies jako książę Filip, a Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata. Do obsady dołączy także Gillian Anderson w roli premier Margaret Thatcher i znana z serialu "Pennyworth" Emma Corrin jako księżna Diana. Obie panie możecie zobaczyć na nieoficjalnych zdjęciach z planu serialu.

The Crown jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA