Kiedy 2. sezon "The Mandalorian" i seriale Marvela? Poznaliśmy dokładny plan Disney+ na 2020 rok

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Disney+ ma już na koncie sukces w postaci Baby Yody, ale do potężnego skoku dopiero się szykuje. W tym roku na platformie pojawi się 2. sezon "The Mandalorian" i nie tylko. Mamy rozpiskę.

Disney+ wiosną planuje wejść do kolejnych krajów, na razie tylko Europy Zachodniej, a jesienią zacznie bardziej szaleć z serialami. W tym momencie już wiadomo, że na 2. sezon "The Mandalorian" będziemy czekać mniej niż rok, a do tego od sierpnia ruszą seriale powiązane z Kinowym Uniwersum Marvela.

Disney Plus – kiedy 2. sezon The Mandalorian?

Szef Disneya Bob Iger zdradził, że nowe przygody Mandalorianina i Baby Yody będziemy oglądać od października. I bardzo możliwe, że na jednym serialu się nie skończy, bo Disney myśli także o spin-offach. A dokładniej, o "możliwości wprowadzenia większej liczby postaci i nadania im własnego kierunku, jeśli chodzi o seriale". Czy to oznacza, że uniwersum "Gwiezdnych wojen" w dużej mierze zostanie przeniesione w najbliższych latach do telewizji? Wiele na to wskazuje.

Iger potwierdził także oficjalnie, że "The Falcon and the Winter Soldier" Marvela będzie mieć premierę w sierpniu. Z kolei "WandaVision" wystartuje w grudniu 2020.

Disney Plus – o czym będą seriale Marvela?

W "The Falcon and the Winter Soldier", którego akcja dzieje się po filmie "Avengers: Koniec gry", powrócą Anthony Mackie i Sebastian Stan jako Sam Wilson i Bucky Barnes. Duet czeka globalna przygoda, która będzie testem dla ich umiejętności – i ich cierpliwości. W serialu pojawi się także Daniel Bruhl jako Baron Zemo i Noah Mills ("The Enemy Within") w roli, której szczegółów nie zdradzono.

"WandaVision" z kolei ma być miksem starych sitcomów z Kinowym Universum Marvela. Na ekran powrócą Elizabeth Olsen i Paul Bettany jako Wanda Maximoff i Vision, w obsadzie są także Kat Dennings jako Darcy Lewis, Randall Park jako agent Jimmy Woo, Kathryn Hahn ("Transparent") jako wścibska sąsiadka i Teyonah Parris ("Survivor's Remorse") w roli dorosłej Moniki Rambeau.

Następny w kolejce jest "Loki", który zadebiutuje na naszych ekranach dopiero w 2021 roku. W tytułowej roli powróci Tom Hiddleston, a akcja również będzie osadzona po filmie "Avengers: Koniec gry".

Daty polskiej premiery Disney+ jak nie znaliśmy, tak nie znamy. Na razie wiadomo, że 24 marca platforma wejdzie wystartuje w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Latem do tych krajów mają dojść kolejne, w tym Belgia, Portugalia i Skandynawia.

REKLAMA