Jak zacznie się finałowa misja Carrie Mathison? Mamy klip z premiery 8. sezonu "Homeland"

"Homeland" (Fot. Showtime)

W świecie "Homeland" są takie misje, które wypełnić może tylko Carrie Mathison. Ale zanim w 8. sezonie zostanie wysłana do Kabulu, padnie pytanie, czy nie jest przypadkiem rosyjską agentką.

Końcówka 7. sezonu "Homeland" była bardzo dramatyczna dla Carrie Mathison (Claire Danes), która wylądowała w rosyjskim więzieniu i miesiącami była torturowana. Bohaterka wróciła do domu w ciężkim stanie nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Ma luki w pamięci, które sprawiają, że sama zaczyna się zastanawiać, co właściwie się stało.

Homeland sezon 8: czy Carrie jest rosyjską agentką?

Jak zacznie się ostatnia misja agentki? Oczywiście od spotkania z Saulem (Mandy Patinkin), które możecie zobaczyć we fragmencie poniżej. Mentor Carrie obecnie pracuje jako doradca prezydenta Warnera (Beau Bridges) ds. bezpieczeństwa. Celem administracji Warnera jest zakończenie "trwającej od zawsze" wojny w Afganistanie i to Saul ma być tym, który wynegocjuje pokój. W Kabulu jednak roi się od watażków i najemników, fanatyków i szpiegów – dlatego Saul potrzebuje Carrie.

Saul oczywiście nie przejmuje się głosami, że Carrie mogła zostać rosyjską agentką, ale przejmuje się nimi sama Carrie. Mimo to nie jest w stanie odmówić, kiedy dostaje propozycję wyjazdu do Afganistanu.

Zarówno Claire Danes, jak i showrunner Alex Gansa, zwracali uwagę, że Carrie teraz będzie w podobnej sytuacji co Brody w 1. sezonie. Czyli znajdzie się w kręgu podejrzeń i będzie przesłuchiwana, także w pewnym sensie przez samą siebie, bo jej pamięć jest fragmentaryczna z powodu czasu spędzonego w niewoli.

– Jest ta symetria. To mentalnie łączy Carrie z Brodym w sposób, który wydawał się właściwy. Patriotyzm to u niej coś oczywistego. W jej przypadku można kwestionować różne rzeczy, ale kiedy kwestionowany jest jej patriotyzm, to największa zniewaga, jaką ona może sobie wyobrazić – mówiła Danes na TCA.

Premiera 8. sezonu Homeland 9 lutego w USA

REKLAMA