HBO Max wyda krocie na odcinek specjalny "Przyjaciół". To będzie jedna z najdroższych godzin w telewizji

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Odcinek specjalny, w którym wróci szóstka aktorów z "Przyjaciół", ma coraz większe szanse dojść do skutku. Jennifer Aniston i spółka negocjują kontrakty, a całość ma kosztować ok. 20 mln dolarów.

Choć "Przyjaciele" zakończyli się ponad 15 lat temu, to wciąż jeden z najgorętszych serialowych tytułów. Serwisy streamingowe gotowe są płacić setki milionów dolarów za prawo do emisji kultowego sitcomu, ale w przypadku Netfliksa chęci nie wystarczyły. W USA serial przejmuje HBO Max, czyli nowy serwis streamingowy WarnerMedia. I to właśnie w nim ma się pojawić specjalny projekt, w którym powrócą Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry.

Przyjaciele – HBO Max szykuje odcinek specjalny

Ostatnio serwis Deadline donosił, że jego realizacja stanęła pod znakiem zapytania, bo strony nie mogą dojść do porozumienia w kwestiach finansowych. Dziś pojawiły się zupełnie inne wieści. Jak czytamy w Deadline, szóstka aktorów odtwarzających główne role w serialu wróciła do negocjacji i nieoficjalnie mówi się, że każde z nich zarobi 3-4 mln dolarów za występ w godzinnym odcinku. Łącznie HBO Max ma wydać ok. 20 mln dolarów na samą obsadę.

O tym, że negocjacje zbliżają się już do końca, świadczą nie tylko pogłoski opublikowane przez Deadline, ale także tajemniczy tweet Matthew Perry'ego, który zapowiada "wielkiego newsa".

Czym dokładnie będzie godzinny "odcinek specjalny" kultowego sitcomu? Przede wszystkim raczej nie będzie to tradycyjny odcinek ze scenariuszem, w którym ponownie spotkamy Rachel, Monicę, Phoebe, Rossa, Joeya i Chandlera. Będzie to po prostu spotkanie aktorów po latach, którego formuła na razie nie została ujawniona. Twórcy serialu, Marta Kauffman i David Crane, mają być w jakiś sposób w to zaangażowani, ale nie wiadomo dokładnie w jaki.

Projekt powstaje po to, żeby z pompą ogłosić start HBO Max, a także fakt, że to właśnie na tej platformie będzie można oglądać "Przyjaciół". Serwis wydał 425 mln dolarów na prawa do sitcomu, który do tej pory był dostępny na Netfliksie. Przy czym mówimy w tym momencie tylko i wyłącznie o emisji w USA. W Polsce "Przyjaciele" wciąż są na Netfliksie i w najbliższym czasie to się nie zmieni.

REKLAMA