Mark Ruffalo zagra główną rolę w serialu "Parasite"? Nowe informacje o najgorętszym projekcie HBO

"Parasite" (Fot. CJ Entertainment)

"Parasite" jako anglojęzyczny serial w gwiazdorskiej obsadzie? Wygląda na to, że tak właśnie będzie. Po oscarowym zwycięstwie pojawiły się nowe wieści o projekcie tworzonym przez HBO.

"Parasite" to najczęściej powtarzany tytuł ostatnich dni. Koreański film, w pokręcony sposób odnoszący się do tematyki współczesnych podziałów klasowych, zdobył aż cztery Oscary, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego filmu międzynarodowego. Jego twórca Bong Joon Ho, uhonorowany dodatkowo statuetkami za scenariusz i reżyserię, na brak pracy narzekać nie będzie. A jednym z kolejnych jego projektów ma być serialowa wersja "Parasite", którą tworzy dla HBO razem z Adamem McKayem, hollywoodzkim producentem, pracującym m.in. w ekipie "Sukcesji".

Mark Ruffalo z główną rolą w serialu Parasite?

O serialu wiadomo już całkiem sporo: ma zamknąć się w ok. sześciu godzinach i zawierać rozszerzone wątki z filmu. Raczej nie zobaczymy w nim jednak koreańskiej obsady oryginału, tylko amerykańskich aktorów. Tak jak "Czarnobyl", to będzie prawdopodobnie serial anglojęzyczny. A skoro tak, to czy wystąpią w nim gwiazdy?

Zgodnie z plotką podaną przez serwis Collider, jedną z głównych ról ma zagrać Mark Ruffalo, aktor trzykrotnie nominowany do Oscara i chętnie występujący także w serialach. Wkrótce zobaczymy go w podwójnej roli braci bliźniaków w "To wiem na pewno", miniserii HBO na podstawie powieści Wally Lamb (więcej zdjęć tutaj).

Mark Ruffalo Parasite

HBO odpowiedziało na plotki o jego roli w "Parasite" oświadczeniem, że jeszcze nie czas na takie spekulacje, bo serial jest we wczesnej fazie rozwoju. Z kolei sam Ruffalo, zaczepiony na lotnisku w Los Angeles przez dziennikarza TMZ, powiedział, że jak najbardziej byłby zainteresowany występem w serialu w jakiejkolwiek roli.

– To byłoby niesamowite. On [Bong] jest niesamowity. Uwielbiam go. Jego wczorajsza przemowa była niesamowita, zrobił niesamowity film i byłbym zaszczycony, mogąc coś w tym zagrać – zapewnił aktor.

Bong Joon Ho w rozmowie z dziennikarzem programu "Extra" na oscarowym czerwonym dywanie potwierdził jedynie, że serialowy "Parasite" rzeczywiście powstaje i że trwają rozmowy z Adamem McKayem na temat jego kształtu. Ale na razie projekt jest na wczesnym etapie rozwoju. Na szczegóły musimy poczekać.

REKLAMA