Co się wydarzy pomiędzy Jimmym i Kim w 5. sezonie "Better Call Saul"? Opisy odcinków zdradzają dość dużo

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

0

Jednym z konfliktów napędzających fabułę 5. sezonu "Better Call Saul" będzie relacja Jimmy'ego i Kim. Czego powinniśmy się spodziewać? Mamy opisy wszystkich odcinków, a w nich spoilery!

Już za momencik "Better Call Saul" wraca z piątym i zarazem przedostatnim sezonem, w którym Jimmy McGill (Bob Odenkirk) przedzierzgnie się już w znanego z "Breaking Bad" Saula Goodmana. Jakie konsekwencje ta przemiana będzie mieć dla jego życia osobistego? Prawdopodobnie katastrofalne, a rozmiarów zbliżającej się katastrofy możemy tylko się domyślać.

Better Call Saul sezon 5 – co się stanie z Kim?

Przede wszystkim fani serialu spodziewają się, że wydarzy się coś dramatycznego na linii Jimmy – Kim, a być może nawet pożegnamy prawniczkę, w którą wciela się Rhea Seehorn. Teraz już wiemy, że jeśli Kim rzeczywiście zginie albo po prostu zniknie z życia Jimmy'ego, to nie wcześniej niż w finale sezonu.

Serwis Uproxx sprawdził opisy wszystkich 10 odcinków tego sezonu. Wynika z nich, że Kim pojawia się we wszystkich odcinkach. Wszystkie opisy w całości możecie przeczytać tutaj. A jak to wygląda, jeśli brać pod uwagę tylko wątek Jimmy'ego i Kim?

Better Call Saul sezon 5

Odcinek 1 ("Magic Man"): Teraz prowadzący interesy jako Saul Goodman, Jimmy przedstawia niekonwencjonalną strategię zdobywania klientów, która testuje tolerancję Kim dla jego nowej prawniczej osobowości.

Odcinek 2 ("50% Off"): Saul odnosi sukces w sądzie, ale wciąż musi przekonać Kim.

Odcinek 3 ("The Guy For This"): Biznes Jimmy'ego wkracza na nieznane terytorium. Pewność siebie Kim zostaje poddana testowi, kiedy mierzy się ona z problemem prawnym, który tylko ona może rozwiązać.

Odcinek 4 ("Namaste"): Podczas gdy Jimmy stawia jeszcze więcej na Saula Goodmana, wewnętrznie skonfliktowana Kim przynosi mu interesującą propozycję.

Odcinek 5 ("Dedicado a Max"): Podczas gdy ona i Jimmy zbliżają się do siebie, żeby pomóc klientowi, Kim wykonuje zaskakujący ruch.

Odcinek 6 ("Wexler v. Goodman"): Kim stara się powstrzymać najnowszy plan Jimmy'ego, ale może być za późno, żeby zatrzymać Saula.

Odcinek 7 ("JMM"): Jimmy i Kim budują prawny firewall z pomocą Huella. Kim wyjaśnia sprawy ze swoimi klientami, podczas gdy Jimmy zostaje skompromitowany przez swoich.

Odcinek 8 ("Bagman"): Kiedy proste zlecenie dla klienta idzie nie tak jak trzeba, Jimmy zostaje przyparty do muru.

Odcinek 9 ("Bad Choice Road"): Po traumatycznej przygodzie Jimmy'ego Kim zastanawia się na tym, co jest ważne. Jimmy stara się wrócić do codzienności, ale jest to trudniejsze, niż zakładał.

Odcinek 10 ("Something Unforgivable"): Jimmy i Kim wykonują ruch, który ma poważne konsekwencje.

Choć opisy są dość enigmatyczne, wyraźnie widać rysujący się konflikt na lini Jimmy – Kim, a także to, że w finale wydarzy się coś dramatycznego. Czy będzie to śmierć Kim? Zważywszy że ta postać nie pojawia się w "Breaking Bad", jest to możliwe.

Pewne natomiast jest jedno: ten związek długo nie przetrwa, a Kim poniesie jakieś konsekwencje. Być może będzie skończona jako prawniczka, być może wyjedzie gdzieś daleko, a być może...

5. sezon Better Call Saul od 24 lutego na Netfliksie