Co w 3. sezonie "Obsesji Eve"? Zdjęcia zapowiadają duet klaunów, rewię mody i kolejne szaleństwa z nożem

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0

Czy zabawa w kotka i myszkę może trwać dalej, po tym co się wydarzyło w Rzymie? Zdjęcia z 3. sezonu "Obsesji Eve" zapowiadają nowe rozdziały w życiu Eve i Villanelle.

Na premierę 3. sezonu "Obsesji Eve" będziemy czekać do końca kwietnia, ale pierwsze zapowiedzi już są. W walentynki tradycyjnie pojawił się teaser, a w serwisie Entertainment Weekly opublikowano serię zdjęć.

Obsesja Eve – co się wydarzy w 3. sezonie serialu?

Eve (Sandra Oh) i Villanelle (Jodie Comer) ostatnio widzieliśmy w wybuchowej sytuacji: zabójczyni strzeliła do agentki MI6, po tym jak okazało się, że ta nie chce się z nią wiązać. Teraz je spotkamy półrocznej przerwie. Eve oczywiście przeżyła, bo inaczej nie byłoby serialu, ale już nie jest agentką. Villanelle, płatna zabójczyni bez pracy, traktuje ją tak, jakby była martwa. Obie panie próbują zacząć od nowa i zapomnieć o sobie nawzajem, dopóki pewna śmierć nie sprawi, że znów znajdą się na kursie kolizyjnym. Jakie będą tym razem koszty zabawy w kotka i myszkę?

Producentka serialu Sally Woodward Gentle mówi, że to będzie najbardziej osobisty i emocjonalny sezon ze wszystkich. Villanelle, która z natury jest wolnym duchem, będzie chciała odzyskać kontrolę nad własnym losem, po tym jak przez lata była kontrolowana przez kogoś. Eve będzie próbowała odnaleźć siebie po tragicznym w skutkach wyjeździe do Rzymu i powrócić do swojego życia – tylko jak to zrobić po tym wszystkim, co się wydarzyło?

Obsesja Eve sezon 3

Villanelle rozpoczyna nowe życie w Barcelonie, ale, jak to określa Jodie Comer, "jest dużo chaosu". Poza tym możemy liczyć na dużo energii i zabawy kostiumami. Aktorka zapowiada barwną rewię mody w 3. sezonie "Obsesji Eve" – takich kostiumów nawet Villanelle jeszcze nie miała.

Obsesja Eve sezon 3

Na kolejnym zdjęciu mamy duet klaunów, a jednym jest oczywiście nasza Villanelle. Jak mówi Jodie Comer, to przebranie będzie częścią wątku o tym, jak jej bohaterka szuka własnej drogi. U jej boku mamy Felixa (Stefan Iancu), o którym nie wiemy nic. "Pytanie brzmi, kto jest współwinny i dlaczego jest współwinny?" – mówi tajemniczo Sally Wooward Gentle.

Obsesja Eve sezon 3

Nie wiemy, czy Eve wróci do Londynu, ale wiemy, że będzie mieć nową pracę poza MI6. Czyżby chodziło o gastronomię czy to zdjęcie to zwykła zmyłka? Woodward Gentle zapewnia, że Eve jest bardzo inteligentną kobietą, a do tego umie robić pierogi. I noża też potrafi użyć, jak pamiętamy z finału 1. sezonu.

Obsesja Eve sezon 3

Na kolejnym zdjęciu mamy Eve z jej byłą już szefową Carolyn (Fiona Shaw). Co one robią razem, skoro Eve już nie pracuje dla MI6? "Myślę, że one trochę się przyciągają nawzajem i nic na to nie mogą poradzić" – mówi Woodward Gentle.

Obsesja Eve sezon 3

Niko (Owen McDonnell), mąż Eve, ostatnio został wpakowany w kłopoty przez Villanelle, ale oczywiście przeżył. "Żałosny, ale nie martwy" – tak określa jego obecną sytuację producentka serialu.

Obsesja Eve sezon 3

A co z Konstantinem (Kim Bodnia), chyba już byłym szefem Villanelle? "Cóż, jego córka, Irina, żyje" – mówi tajemniczo Woodward Gentle.

Obsesja Eve sezon 3

Na koniec jeszcze jedno zdjęcie Carolyn i zarazem pytanie: czy Eve może zaufać jej jeszcze raz?

Obsesja Eve sezon 3

W obsadzie 3. sezonu "Obsesji Eve" znajdują się także Harriet Walter ("Sukcesja"), Danny Sapani ("Rozpustnice"), Gemma Whelan ("Gra o tron"), Camille Cottin ("Call My Agent"), Steve Pemberton ("Inside No. 9"), Raj Bajaj ("A Christmas Prince: The Royal Wedding"), Turlough Convery ("Ready Player One"), Pedja Bjelac ("Harry Potter") i Evgenia Dodina ("One Week and a Day").

Główną scenarzystką i showrunnerką tym razem jest Suzanne Heathcote ("Fear the Walking Dead"). Serial ma już zamówienie na 4. sezon, którego produkcję zgodnie z tradycją poprowadzi inna scenarzystka.

Obsesja Eve sezon 3 – premiera w USA 26 kwietnia