Serial "Hollywood" Ryana Murphy'go ma datę premiery. W obsadzie Darren Criss, Jim Parsons i Patti LuPone

Ryan Murphy tej wiosny zabierze nas do Hollywood z czasów złotej ery. Wypakowany gwiazdami serial limitowany ma datę premiery na Netfliksie i pierwszy plakat.

Wczoraj Ryan Murphy prezentował Ewana McGregora jako Halstona, a dziś mamy jeszcze lepszą wiadomość: w piątek 1 maja na Netfliksie pojawi się "Hollywood", limitowana produkcja, którą sam twórca określił mianem "listu miłosnego do złotej ery Tinseltown".

Hollywood – o czym jest nowy serial Netfliksa?

Składający się z siedmiu odcinków serial, który Murphy tworzy razem ze swoim częstym współpracownikiem Ianem Brennanem ("Glee", "Scream Queens"), opowie o życiu w Fabryce Snów w latach 40. "Każda postać oferuje niepowtarzalny wgląd za kurtynę złotej ery Hollywood, podkreślając niesprawiedliwe systemy i uprzedzenia dotyczące rasy, płci i seksualności, które są aktualne do dziś" – czytamy w opisie.

W obsadzie "Hollywood" znajdują się Darren Criss ("American Crime Story"), Jim Parsons ("The Big Bang Theory"), Dylan McDermott ("American Horror Story"), David Corenswet ("The Politician"), Patti LuPone ("Pose"), Joe Mantello ("The Normal Heart"), Holland Taylor ("Two and a Half Men") i Jake Picking ("Chasing Life"). Gościnnie pojawią się Mira Sorvino ("Modern Family"), Maude Apatow ("Euforia") i Rob Reiner ("New Girl"). Producentką i scenarzystką jest także Janet Mock ("Pose").

Hollywood serial

Co Ryan Murphy tworzy dla Netfliksa? Lista tytułów

Lista projektów, które Murphy tworzy dla Netfliksa, jest imponująco długa. Oprócz "Hollywood" i wspomnianego "Halstona" znajduje się na niej serial "Ratched" o pielęgniarce z "Lotu nad kukułczym gniazdem", filmy "The Prom" i "The Boys in the Band", 10-odcinkowa adaptacja broadwayowskiego musicalu "A Chorus Line", serial dokumentalny o Andym Warholu, serial "A Secret Love" o ukrywającej się parze lesbijek z lat 80., a także produkcja o Marlene Dietrich w Vegas w latach 60., nad którą producent pracuje razem z Jessicą Lange.

Premiera serialu Hollywood 1 maja na Netfliksie

REKLAMA