Dolores kontra Maeve! Widowiskowy zwiastun 3. sezonu "Westworld" zapowiada pojedynek na śmierć i życie

"Westworld" (Fot. HBO)

W 3. sezonie "Westworld" hosty z tytułowego parku będą już w ludzkim świecie, co oznacza kłopoty dla wszystkich stron. Zobaczcie świetny zwiastun, w którym debiutuje Vincent Cassel.

"Dla mojego gatunku było jedno miejsce, gdzie nigdy nie mogliśmy iść. Jedno miejsce, którego nie mieliśmy prawa zobaczyć. Wasz świat" – mówi Dolores (Evan Rachel Wood) w pełnym zwiastunie 3. sezonu "Westworld". Chwilę potem widzimy, jak akcja przenosi się do naszego świata, tyle że w bardzo futurystycznym wydaniu.

Westworld sezon 3 – zwiastun serialu HBO

Podczas gdy Dolores spotyka i próbuje zwerbować do swojej misji Caleba (Aaron Paul), Maeve (Thandie Newton) wchodzi w konszachty z nowym bohaterem, granym przez Vincenta Cassela. "Czego ode mnie chcesz?" – pyta ona. "Dolores. Chcę, żebyś ją wytropiła i zabiła" – odpowiada on. To właśnie ten człowiek ma być głównym czarnym charakterem w nowych odcinkach "Westworld".

Zaraz potem wjeżdża "Sweet Child O' Mine" Guns N' Roses i trailer zamienia się w widowiskowy blockbuster. Są znajome twarze (Mężczyzna w Czerni!), zapowiedzi końca gry, pościgi, strzelaniny, fenomenalne widoki i nawet obietnica uratowania tego pie***onego świata. Oraz pojedynek na szczycie: Dolores kontra Maeve!

Westworld sezon 3 – co się wydarzy w serialu?

W 3. sezonie "Westworld" nie będzie przeskoku czasowego. Zobaczymy wydarzenia dziejące się bezpośrednio po masakrze w parku. Dolores dostała to, czego chciała – wyszła na zewnątrz, a teraz dowiemy się, jaki ma plan. Akcja w dużej mierze będzie dziać się w Los Angeles z przyszłości, w którym ludzie i roboty koegzystują, ale na innych zasadach niż w okrutnym parku rozrywki.

Twórcy serialu, Jonathan Nolan i Lisa Joy, obiecują, że nowy sezon w mniejszym stopniu będzie zgadywanką. Hosty zobaczą świat poza parkiem i spotkają swoich stwórców, ale tytuł serialu wciąż będzie aktualny, bo tu nie chodzi o Dziki Zachód jako taki, tylko o coś więcej.

– To jest motyw powracający w całym serialu – amerykański Zachód jako miejsce i jako etos. Idea Zachodu jako dzikiego miejsca, gdzie za następnym wzgórzem albo horyzontem nie ma żadnych zasad. Na poziomie tematycznym pojawia się Dolores, która rozgryza, co się stało z prawdziwym Zachodem. I odpowiedź brzmi: my go wybrukowaliśmy, a cywilizacja w końcu dopadła tych wszystkich ludzi, którzy przed nią uciekali – wyjaśnia Nolan.

Do obsady oprócz Paula i Cassela dołączą Lena Waithe ("Master of None"), raper Scott "Kid Cudi" Mescudi ("How to Make It in America"), John Gallagher Jr. ("Newsroom"), Michael Ealy ("Stumptown"), Tommy Flanagan ("Synowie Anarchii") i Marshawn Lynch, gracz ligi NFL. 3. sezon "Westworld" będzie liczyć tylko osiem odcinków, podczas gdy poprzednie miały po dziesięć.

Premiera 3. sezonu Westworld 16 marca w HBO

REKLAMA