HBO zaklasyfikowało "Watchmen" jako serię limitowaną. Ale to nie znaczy, że kolejnych sezonów nie będzie

"Watchmen" (Fot. HBO)

Co z 2. sezonem "Watchmen"? HBO oficjalnie nazwało produkcję Damona Lindelofa serialem limitowanym. Jednocześnie nie wyklucza kolejnych sezonów w przyszłości.

Czy będzie 2. sezon "Watchmen"? To pytanie pojawiło się jeszcze przed premierą serialu Damona Lindelofa i pozostaje z nami do dziś. W międzyczasie pojawiły się sprzeczne informacje na temat kontynuacji, Lindelof zapewnił, że ostatnia scena nie jest cliffhangerem, zaś Regina King i Jean Smart zdobyły Critics' Choice Awards dla najlepszych aktorek w serialu dramatycznym (nie limitowanym, co sugerowałoby, że będzie kontynuacja).

Watchmen – co z 2. sezonem? HBO wyjaśnia

HBO w końcu postanowiło ten bałagan uporządkować i oficjalnie zaklasyfikowało "Watchmen" jako serial limitowany we wszystkich konkurencjach, w jakich startuje (czyli w ten weekend NAACP Image Awards, a za kilka miesięcy Emmy).

– Dyskutowaliśmy o tym z producentami i uznaliśmy, że serial limitowany to najlepsze określenie serialu i wszystkich potencjalnych przyszłych części – czytamy w oświadczeniu.

Co to oznacza? Jeśli brać pod uwagę przykład "Wielkich kłamstewek", które najpierw zgarnęły mnóstwo nagród jako serial limitowany, a potem otrzymały zamówienie na 2. sezon, będący kontynuacją pierwszego, nie musi to oznaczać nic. 2. sezon może w ogóle nie powstać, może też powstać bezpośrednia kontynuacja 1. serii albo zupełnie nowa historia.

Watchmen sezon 2

W tym przypadku możemy chyba jednak uwierzyć Damonowi Lindelofowi, który mówił, że nie planuje ciągu dalszego historii Angeli Abar (Regina King). Showrunner zakończył serial dokładnie tak, jak chciał, nie ma (przynajmniej na razie) pomysłu na ciąg dalszy, ale nie widzi przeszkód, by zrobił go ktoś inny.

– To nie moja historia, prawda? Przywłaszczyłem ją sobie. Pomysł, żeby mógł przyjść ktoś inny i zrobić kolejny sezon "Watchmen", wydaje mi się naprawdę ekscytujący. Ja bym to oglądał. Te dziewięć odcinków to tak jakby wszystko, co mam do powiedzenia w tym momencie o "Watchmen", a potem będziemy myśleć co dalej – mówił twórca jeszcze w trakcie emisji serialu.

Na razie nie ma żadnych decyzji ze strony HBO co do "Watchmen". Jeśli jednak określenie produkcji jako serialu limitowanego coś sugeruje, to najprędzej właśnie to, że historia Angeli raczej kontynuowana nie będzie. Jeśli powstanie 2. seria, to prawdopodobnie będzie to zupełnie inna opowieść osadzona w tym samym komiksowym świecie, stworzonym przez Alana Moore'a. Czyli "Watchmen" zamieni się w antologię w stylu "American Crime Story" czy "American Horror Story".

Serial Watchmen jest dostępny w HBO GO

REKLAMA