12 świetnych seriali, które nie miały premiery w Polsce

Fot. Hulu/Disney+/FX

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

You're the Worst

You're the Worst serial

"You're the Worst" (Fot. FX)

Brak, o którym myślę z dużym smutkiem, bo Jimmy (Chris Geere) i Gretchen (Aya Cash) to moja ulubiona serialowa para. W historii telewizji. Naprawdę. I nie chodzi tylko o to, że oni do mnie trafiają, bo są tacy niefajni, że aż fajni.

Komedia (anty)romantyczna telewizji FX, która zakończyła się w zeszłym roku po pięciu sezonach, przetarła szlaki, pokazując w bezkompromisowy i nie zawsze grzeczny, ale za to bardzo realistyczny sposób, jak wyglądają dzisiejsze związki trzydziestolatków. Chaos, bałagan emocjonalny, stawianie siebie na pierwszym miejscu i problemy z otwarciem się na drugą osobę, kiedy masz za sobą dziesiątki nieudanych romansów. A do tego depresje, kryzysy egzystencjalne i trudne poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czego właściwie chcemy.

"You're the Worst", korzystając ze schematów komedii romantycznych i przy tym je łamiąc, sportretowało świat współczesnych niedorosłych dorosłych lepiej niż wiele "poważnych" tytułów. I zebrało za to mnóstwo pochwał za oceanem. To naprawdę dziwne, że żadna polska stacja czy też platforma streamingowa nie zainteresowała się serialem, który miał świetne recenzje, otrzymywał nagrody i był podawany jako przykład produkcji trafnie opisującej dzisiejszy świat. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA