12 świetnych seriali, które nie miały premiery w Polsce

Fot. Hulu/Disney+/FX

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Evil

Evil serial

"Evil" (Fot. CBS)

Z nowościami amerykańskich sieciówek jest tak, że z roku na rok polskie stacje stacje i platformy coraz bardziej się ich boją. Nawet te produkcje, które w ostatnich latach za oceanem stały się niekwestionowanymi hitami – na czele z "This Is Us" – do nas trafiają albo z dużym opóźnieniem, albo wcale. I trudno się dziwić, że nikt nie chce kupować w ciemno serialu, o którym nie wiadomo, czy zaraz go nie skasują.

Ale trochę jednak się dziwimy, że nikt nie zainteresował się "Evil", serialowym horrorem Roberta i Michelle Kingów, twórców "Żony idealnej" i "Sprawy idealnej". Owszem, ci państwo oprócz masy pomysłów udanych mieli też kilka nieudanych (na czele z "BrainDead", czyli kosmitami zjadającymi mózgi polityków w Waszyngtonie), ale w tym przypadku można było zaryzykować. "Evil" nie tylko ma bardzo dobrą obsadę, na czele z Katją Herbers i Mikiem Colterem, ale też pomysł na siebie.

13-odcinkowy sezon już się zakończył, a było w nim wszystko, od potencjalnych opętań i cudów, przez demony w WiFi i złego Michaela Emersona (aka Bena z "Lost"), po tyleż seksowny, co niezrealizowany romans z księdzem i towarzyszący mu autokomentarz w postaci nawiązania "Fleabag". Kingom pomysłów nie brakuje i choć całość jest zdecydowanie nierówna, to jest to i wciągający serial środka, i często bardzo wdzięczne zabawy motywami z horrorów.

2. sezon "Evil" już jest zamówiony, więc nic tylko kupować licencję, drogi Netfliksie, Amazonie, HBO. To nie jest kolejna nieudana produkcja sieciówek, o której szybko zapomnimy. To jedna z ciekawszych premier sezonu 2019/2020. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA