Litwa to tylko jedna z nowych lokacji 4. sezonu "Stranger Things". Gdzie będą powstawać nowe odcinki?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Nie tylko fabuła "Stranger Things" wyjdzie poza Hawkins, plan serialu po raz pierwszy w jego historii opuszcza okolice Atlanty, a Litwa nie będzie jedyną nową lokacją.

Choć pierwszy trailer 4. sezonu "Stranger Things" przeniósł nas na mroźną Kamczatkę, materiał z całkiem żywym Jimem Hopperem (David Harbour) powstał na Litwie. Niektóre sceny kręcone były nawet więzieniu użyczonym wcześniej twórcom "Czarnobyla". Teraz okazuje się, że nie jest to jedyna nowa lokacja, w której powstają kolejne odcinki serialu.

Stranger Things sezon 4: zdjęcia w Nowym Meksyku

Twórcy serialu już wcześniej przygotowali widzów na to, że 4. sezon opuści granice Hawkins. Zapowiada to zmiany nie tylko w fabule, ale i planie zdjęciowym, bowiem po raz pierwszy w historii produkcji braci Dufferów zdjęcia są robione poza Atlantą. Materiał został już nakręcony na Litwie, a teraz okazuje się, że drugą lokacją będzie Nowy Meksyk.

– 4. sezon jest większy, odważniejszy i bardziej skomplikowany niż którykolwiek wcześniej. Więc po raz pierwszy wyjdzie także poza Atlantę – powiedziała Momita SenGupta, wiceprezes Netfliksa ds. produkcji oryginalnych.

Poproszona o zdradzenie czegokolwiek z nadchodzących odcinków serialu, Momita odpowiedziała żartem:

– Gdybym wam to powiedziała, musiałabym się ukryć w programie ochrony świadków.

Tymczasem w oczekiwaniu na nowe przecieki z planu "Stranger Things", możecie sprawdzić, którzy bohaterowie powrócą w kolejnym sezonie.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie