Wszystko wskazuje na to, że "Outsider" dostanie 2. sezon. Czego powinniśmy się po nim spodziewać?

"Outsider" (Fot. HBO)

0

"Outsider" okazał się większym hitem w HBO niż "Watchmen" i 3. sezon "Detektywa". To zwiększa szanse na 2. sezon serialu, ale prawdopodobnie twórcy liczyli na niego już wcześniej.

W poniedziałek zakończył się "Outsider" i choć nie wszyscy widzowie są usatysfakcjonowani tą adaptacją powieści Stephena Kinga, nie da się zaprzeczyć, że serial okazał się sukcesem. Co tydzień śledziło go średnio 9 mln Amerykanów, co nie jest liczbą porównywalną z "Grą o tron", ale wyższą niż w przypadku "Watchmen" (8 mln) i 3. sezonu "Detektywa" (7 mln). Dodatkowo oglądalność rosła z tygodnia na tydzień, by osiągnąć szczyt w finale.

Outsider – czy będzie 2. sezon serialu HBO?

To wystarczające przesłanki, żeby HBO zaczęło myśleć o 2. sezonie, ale wszystko wskazuje na to, że takie plany były już wcześniej (choć oficjalnie miał to być serial limitowany). Richard Price, showrunner serialu, już w styczniu w rozmowie z IndieWire zdradził, że pracuje nad kolejnymi odcinkami.

– To ja wyciąganie królika ze szklanego kapelusza – oczywiście, że będzie kolejny [jeśli HBO zechce]. Nie ma takiej sytuacji, że w przypadku serialu, jeśli ten dobrze sobie radzi, nie chcą 2. sezonu – powiedział.

Outsider sezon 2 czy będzie

Wskazówki, że 2. sezon jest w planach, pojawiły się także w samym finale 1. sezonu. Po pierwsze, Ralph (Ben Mendelsohn) dosłownie powiedział Holly (Cynthia Erivo), że nie miałby przeciwko ponownej współpracy, "gdyby pojawiła się kiedyś okazja". Holly tylko go uściskała na do widzenia i wróciła do domu do Chicago, a my – w scenie po napisach – dostaliśmy kolejną sugestię, że może być kontynuacja.

Holly zobaczyła w lustrze w łazience Jacka (Marc Menchaca), który znikł, jak tylko się odwróciła. Następnie w panice rzuciła się sprawdzać, czy nie ma rany na szyi, tak jak Jack. To byłby dobitny dowód na to, że El Cuco teraz ją opanował. Rany na szyi nie miała, ale kiedy usiadła przez laptopem, żeby przeczytać artykuł o oczyszczeniu Terry'ego (Jason Bateman) z zarzutów, zobaczyliśmy, że ma zadrapanie na ręce.

To może oznaczać, że El Cuco przetrwał starcie w jaskini i będzie zabijać pod jej postacią w kolejnym sezonie. A może Holly zwyczajnie oberwała jakimś odłamkiem w jaskini i nie oznacza to niczego? Pewnie się tego dowiemy.

Outsider sezon 2 czy będzie

Outsider – o czym będzie 2. sezon serialu HBO?

O czym może być 2. sezon "Outsidera", jeśli HBO go zamówi? Kilka pomysłów prezentuje serwis IGN. Jedna z możliwości to adaptacja noweli Stephena Kinga, która będzie sequelem "Outsidera" i ma się ukazać w maju w ramach zbioru "If It Bleeds", składającego się z czterech nowel. Ralph ma w niej otrzymać pendrive'a ze zdjęciami i nagranym dziennikiem Holly.

– Robię, co mogę, Ralph, ale to może nie wystarczyć. Mimo całego mojego planowania, jest możliwość, że nie wyjdę z tego żywa. W takim przypadku chciałabym, żebyś wiedział, ile znaczyła dla mnie twoja przyjaźń. Jeśli umrę, a ty zdecydujesz się kontynuować to, co zaczęłam, proszę, bądź ostrożny. Masz żonę i syna – brzmi fragment dziennika.

Druga możliwość to odejście od historii napisanej przez Kinga, skupienie się na El Cuco i poprowadzenie postaci w nowym kierunku. Zakładamy, że El Cuco żyje, wciąż potrzebuje ofiar i że teraz będzie próbował zrobić swoje narzędzie z Holly.

Ale wcale nie musi tak być. Ralph, który teraz jest bardziej otwarty na zjawiska nadprzyrodzone, zasugerował Holly w finale, że nie miałby nic przeciwko dalszej współpracy. Może się okazać, że w tym właśnie kierunku poprowadzi swój serial Price i w 2. sezonie "Outsidera" zobaczymy ten sam duet detektywów polujący na nowego potwora. Jak wyjaśniła sama Holly, tytułowym outsiderem może być w zasadzie ktokolwiek bądź cokolwiek. Granicą jest tylko wyobraźnia twórców.

Outsider jest dostępny w serwisie HBO GO