Co jeszcze nas czeka w 3. sezonie "Westworld"? Przyglądamy się trailerowi kolejnych odcinków serialu

"Westworld" (Fot. HBO)

Wczoraj wrócił na ekrany "Westworld", przypominając nam, że współczesne seriale mogą być jak kinowe blockbustery. Co jeszcze czeka nas w 3. sezonie, w którym akcja wyszła poza tytułowy park?

"Westworld" wrócił z 3. sezonem po prawie dwóch latach przerwy. I choć zmieniło się wszystko, ze scenerią na czele, to wciąż ten sam serial, który swoją skalą przekracza granice telewizji. Serialowa widziała już cztery odcinki, naszą recenzję znajdziecie tutaj. Mamy też nadzieję, że nie przegapiliście sceny po napisach w premierze sezonu, a jeśli wam się to zdarzyło, koniecznie do niej wróćcie.

Westworld sezon 3 – zwiastun kolejnych odcinków

Co dalej? Zwiastun dalszej części sezonu pokazuje nowe życie hostów. Akcja dzieje się głównie w Los Angeles z przyszłości. Dolores (Evan Rachel Wood) dostała to, czego chciała – wyszła na zewnątrz i ma do zrealizowania morderczy plan, możliwe, że z pomocą Caleba (Aaron Paul). Maeve (Thandie Newton) póki co znajduje się w kolejnym parku rozrywki, udającym czasy II wojny światowej, ale możemy spodziewać się, że również szybko trafi do prawdziwego świata i natknie się na główny czarny charakter sezonu, Engerraunda Seraca (Vincent Cassel).

Czy między bohaterkami dojdzie do walki? I kim właściwie jest Serac? Tu przychodzi z pomocą strona HBO, która wyjaśnia, że to jeden z architektów Rehoboama, superkomputera, który chce przejąć Dolores. Serac będzie próbował zrekrutować Maeve do misji zabicia Dolores. Czy po ich stronie opowie się Bernard (Jeffrey Wright), który chce powstrzymać dawną podopieczną przed zniszczeniem świata?

Na tym pytania się nie kończą. Jak pewnie pamiętacie, Dolores pod koniec 2. sezonu wyniosła z tytułowego parku pięć pereł – jednostek kontrolnych, które skrywają świadomości hostów. Zagadką jest Charlotte Hale (Tessa Thompson), w której cyfrowej kopii w finale 2. sezonu zamieszkała sama Dolores. Od tego czasu Dolores zdążyła odzyskać własne ciało, co rodzi pytanie, kto znajduje się w ciele Charlotte.

Jedną z wyniesionych pereł jest prawdopodobnie Teddy (James Marsden), miłość Dolores z parku. Możliwe, że to właśnie jego świadomość znajdzie się teraz w ciele cyfrowej repliki Martina Connellsa (Tommy Flanagan), która będzie pomagać Dolores. Pytanie też brzmi, gdzie w tym wszystkim możemy umiejscowić Mężczyznę w Czerni (Ed Harris), którego w trailerze widzimy, jak wynurza się z wanny i strzela.

westworld sezon 3

Westworld sezon 3 – amerykański Zachód jako etos

Przed nami jeszcze siedem odcinków, w których hosty poznają dokładniej świat poza parkiem i spotkają swoich stwórców. Showrunnerzy serialu, Jonathan Nolan i Lisa Joy, tłumaczą, że tytuł serialu wciąż będzie aktualny, bo tu nie chodzi o Dziki Zachód jako taki, tylko o coś więcej.

– To jest motyw powracający w całym serialu – amerykański Zachód jako miejsce i jako etos. Idea Zachodu jako dzikiego miejsca, gdzie za następnym wzgórzem albo horyzontem nie ma żadnych zasad. Na poziomie tematycznym pojawia się Dolores, która rozgryza, co się stało z prawdziwym Zachodem. I odpowiedź brzmi: my go wybrukowaliśmy, a cywilizacja w końcu dopadła tych wszystkich ludzi, którzy przed nią uciekali – powiedział Nolan.

Nowe twarze, które zobaczymy – częściowo już zobaczyliśmy – w 3. sezonie "Westworld" to, obok Paula i Cassela, Lena Waithe ("Master of None"), raper Scott "Kid Cudi" Mescudi ("How to Make It in America"), John Gallagher Jr. ("Newsroom"), Michael Ealy ("Stumptown"), Tommy Flanagan ("Synowie Anarchii") i Marshawn Lynch, gracz ligi NFL.

Nowe odcinki Westworld w poniedziałki w HBO

REKLAMA