10 seriali komediowych, które zawsze poprawiają nam humor

Fot. FOX/NBC/Amazon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Community

Community seriale komediowe

"Community" (Fot. NBC)

Witajcie w Greendale w Kolorado, college'u, w którym lądujesz, jeśli jesteś życiowym nieudacznikiem. Na przykład właśnie straciłeś prawo do wykonywania zawodu prawnika, rzuciłeś szkołę średnią, żeby jeździć po świecie, albo masz 70 lat i się nudzisz. "Community" to serial o szkole, ale bardzo nietypowej, nie tylko dlatego, że mowa o szkole dla dorosłych. Przede wszystkim szkolna rzeczywistość jest tutaj scenerią dla wielu absurdalnych zdarzeń i zabaw popkulturą.

Serial stworzony przez Dana Harmona (późniejszego współautora "Ricka i Morty'ego) najbardziej przypomina "zwykły" sitcom w 1. sezonie, kiedy dopiero poznajemy grupkę jego bohaterów. Dodajmy, że granych przez aktorów, których wielka kariera zaczęła się od "Community" (albo na "Community" się skończyła – to przypadek Chevy'ego Chase'a, początkowo mającego być siłą pociągową serialu).

Joel McHale gra Jeffa, prawnika pozbawionego licencji, a Gillian Jacobs – Brittę, aktywistkę i anarchistkę, która potrafi zepsuć każdą zabawę. W fenomenalnej ekipie jest także Alison Brie, Donald Glover, Danny Pudi, Yvette Nicole Brown, Ken Jeong, Jim Rash czy powracający co jakiś czas gościnnie John Oliver. Jak to z sitcomami bywa, już po paru odcinkach na tę ekipę patrzy się jak na starych znajomych.

Ale fenomen tego serialu tkwi w czymś innym. Od "Contemporary American Poultry", czyli parodii "Chłopców z ferajny" z końcówki 1. sezonu, zaczynają się odcinki inspirowane konkretnymi dziełami popkulturowymi. W ruch idzie wszystko, od filmów katastroficznych, "Pulp Fiction" czy "Law & Order", aż po "Glee", dokument o wojnie secesyjnej albo Dungeons & Dragons. Są odcinki animowane, jest cała seria rewelacyjnych wojen paintballowych, nie brakuje też odcinków muzycznych, powracających żartów, parodii w parodiach i czego tylko chcecie.

Choć "Community" zakończyło się prawie pięć lat temu, wciąż nie ma nic, co by je zastąpiło. To świetna zabawa popkulturą zamknięta w 20-minutowych odcinkach, które równie dobrze się binge'uje, jak i ogląda po jednym. [Marta Wawrzyn]

Community jest na Prime Video, a od 1 kwietnia będzie na Netfliksie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA