10 świetnych seriali, na które pewnie nie mieliście wcześniej czasu

Fot. yes Oh/BBC/HBO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Prosiliście nas o listę trochę mniej oczywistych seriali do obejrzenia w czasach kwarantanny – oto i ona! Polecamy m.in. "Line of Duty", "Shtisel", "Carnivale" czy brytyjskie "The Office".

Flight of the Conchords

Flight of the Conchords najlepsze seriale

"Flight of the Conchords" (Fot. HBO)

Skoro "Flight of the Conchords" jest dziwne nawet na dzisiejsze standardy, to jak dziwne wydawało się w czasie emisji w latach 2007-2009? O ile pamiętam – bardzo, bardzo dziwne (a oglądałam mniej więcej dekadę temu, jak twierdzi moja ocena na Filmwebie). Fikcyjna wersja tytułowego nowozelandzkiego duetu, próbującego swoich muzycznych sił w Nowym Jorku, to coś, co na lata przed "Kidding", "Atlantą" czy "Crazy Ex-Girlfriend" mogło powodować u widza konfuzję.

Chyba że jest się widzem, który takie nietypowe produkcje kocha! Wtedy w absurdalnym świecie Jemaine'a (Jemaine Clement – możecie kojarzyć go choćby z "Legiona" czy filmowej wersji "Co robimy w ukryciu") i Breta (Bret McKenzie) poczuje się jak ryba w wodzie. Zwłaszcza że oprócz głównej dwójki mamy tu choćby stalkerkę zespołu, Mel (Kristen Schaal, lata przed "The Last Man on Earth"), nieudolnego managera, Murraya (Rhys Darby) i całą plejadę znanych aktorów w epizodach.

Humor jest specyficzny, przygody duetu to codzienność podkręcona do bardzo dziwnych rejestrów, a na dodatek wiele dzieje się tu poprzez piosenki. Parodia folku i kilku innych gatunków, uzupełniona zakręconymi tekstami, sprawia wrażenie, jakby była z innego świata – i nie mam na myśli tylko utworu o Davidzie Bowiem w kosmosie. Aż przestałam na moment obsesyjnie odtwarzać piosenki z "Crazy Ex-Girlfriend", żeby posłuchać takich klasyków jak "You Don't Have to Be a Prostitute" czy "The Most Beautiful Girl (in the Room)".

Jeśli lubicie niszowe, ekscentryczne seriale, macie na bieżąco sporo nowszych rzeczy, nie odkładajcie dłużej nieco starszego "Flight of the Conchords". Każdy miłośnik rzeczy z gatunku indie powinien mieć za sobą ten niedługi seans (dwa sezony, łącznie dwadzieścia dwa odcinki). A potem zostają powtórki, słuchanie dwóch serialowych płyt i koncert z Londynu z 2018 roku (także dostępny na HBO GO). [Kamila Czaja]

Flight of the Conchords jest dostępne na HBO GO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA