Co się zmieni w 6. sezonie "Peaky Blinders"? Reżyser podzielił się zdjęciami z planu serialu

Zanim produkcja "Peaky Blinders" została przerwana z powodu pandemii koronawirusa, odświeżeniu zdążył ulec serialowy pub Garrison. Reżyser zaprezentował fotki zza kulis.

Machiny produkcyjne seriali na całym świecie stanęły z powodu pandemii koronawirusa i "Peaky Blinders" nie jest wyjątkiem. To oznacza, że 6. sezon opóźni się i prawdopodobnie zobaczymy go dopiero w przyszłym roku. Ale już teraz możemy zajrzeć za kulisy.

Peaky Blinders sezon 6 – serialowy pub odnowiony

Reżyser serialu Anthony Byrne podzielił się zdjęciami odświeżonego pubu Garrison, w którym przesiaduje i załatwia interesy banda Tommy'ego Shelbyego (Cillian Murphy). Zmieniony został tylko jeden z barów, drugi pozostał taki sam ze względów fabularnych, o których reżyser nie może w tym momencie mówić.

Wyświetl ten post na Instagramie.

A note from our director @antobyrne75: Hello to all you Peaky’s out there. As all the pubs are shut and you are all hopefully staying at home and washing your hands. I wanted to share something with you all. Here is a sneak peek at the new Garrison pub. I want to point out that it was almost finished and is lit in these images by work lights and not by our amazing cinematographer, Mathieu Plainfosse. This is the back bar of the Garrison Pub. I didn’t want to change the front bar too much for story reasons that I can’t go in to, but I wanted to change the back bar and in discussions with Nicole Northridge, our amazing Production Designer who I worked with on S5, we wanted to make it very dark and use black and gold in the colour scheme. Black and Gold are two colours that run thematically through S6 and I wanted to layer them anywhere I could that made sense to the locations or the characters who would be in those locations. As to the significance and themes that black and gold represent, well… you’ll just have to wait and see. But I was really happy with the way the set looked at this point and we spent a lot of time on the wallpaper, the embossed filigree and getting the right tone of the gold and the black. Tell us all what you think. Stay safe and healthy. By order of...

Post udostępniony przez Peaky Blinders (@peakyblindersofficial)

Nowe barwy nie są przypadkowe. "Peaky Blinders" bardzo dba o wizualną spójność, a w 6. sezonie dominującymi kolorami mają być czerń i złoto. Decyzję podjęli wspólnie Byrne i scenografka Nicole Northridge, czyli duet, który współpracował już przy tworzeniu 5. sezonu.

– Czerń i złoto to dwa kolory, które przewijając się tematycznie przez 6. sezon i chciałem je dać wszędzie, gdzie to miało sens z punktu widzenia miejscówek albo postaci, które znajdowałyby się w tym miejscówkach. Jeśli chodzi o znaczenie i motywy, które reprezentują czerń i złoto, cóż... będziecie musieli poczekać i zobaczyć. Ale byłem naprawdę zadowolony z tego, jak plan wyglądał w tym momencie, spędziliśmy mnóstwo czasu nad tapetą, wytłoczonym filigranem i odpowiednimi odcieniami złota i czerni. Dajcie znać, co myślicie – napisał reżyser.

Na jakim etapie przerwane zostały prace do 6. sezonu "Peaky Blinders"? Niestety, bardzo wczesnym. Przedprodukcja ruszyła pod koniec stycznia, wtedy też Byrne, który reżyseruje całość, zaprezentował zdjęcie pierwszej strony gotowego scenariusza pierwszego odcinka. Jego tytuł to "Black Day", a autorem jest tradycyjnie Steven Knight.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA