Eve, Villanelle i Carolyn w teaserach "Obsesji Eve". Serial powraca dwa tygodnie wcześniej, niż planowano

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

0

"Obsesja Eve" powraca z 3. sezonem, a jej bohaterkom wciąż nie brakuje fantazji. I jak zwykle trudno przebić Villanelle, która odnalazła się w zupełnie nowym miejscu.

"Obsesja Eve" wraca już w święta z 3. sezonem, w którym spotkamy główne bohaterki po półrocznej przerwie. Eve (Sandra Oh) i Villanelle (Jodie Comer) ostatnio widzieliśmy w wybuchowej sytuacji: zabójczyni strzeliła do agentki MI6, po tym jak okazało się, że ta nie chce się z nią wiązać. Jak wygląda ich życie teraz?

Obsesja Eve – teasery 3. sezonu serialu

Eve oczywiście przeżyła, ale już nie jest agentką. Villanelle, płatna zabójczyni bez pracy, traktuje ją tak, jakby była martwa. Obie panie próbują zacząć od nowa i zapomnieć o sobie nawzajem, dopóki pewna śmierć nie sprawi, że znów znajdą się na kursie kolizyjnym. Jakie będą tym razem koszty zabawy w kotka i myszkę?

Jak mówi producentka serialu Sally Woodward Gentle, to będzie najbardziej osobisty i emocjonalny sezon ze wszystkich. Villanelle, która z natury jest wolnym duchem, będzie chciała odzyskać kontrolę nad własnym losem, po tym jak przez lata była kontrolowana przez kogoś. Eve będzie próbowała odnaleźć siebie po tragicznym w skutkach wyjeździe do Rzymu i powrócić do swojego życia – tylko jak to zrobić po tym wszystkim, co się wydarzyło?

Urocza zabójczyni rozpocznie z kolei nowe życie w Barcelonie. Ale nie dajcie się zwieść ładnym widokiem z teasera, bo według Jodie Comer będzie w tym wszystkim dużo chaosu. Poza tym możemy liczyć na dużo energii i zabawy kostiumami. Aktorka zapowiada barwną rewię mody w 3. sezonie "Obsesji Eve" – takich kostiumów nawet Villanelle jeszcze nie miała.

Carolyn (Fiona Shaw), którą widzimy w teaserze podczas kąpieli, nie będzie już szefową Eve, ale panie na pewno się spotkają. "Myślę, że one trochę się przyciągają nawzajem i nic na to nie mogą poradzić" – wyjaśnia producentka "Obsesji Eve".

Do obsady "Obsesji Eve" w 3. sezonie dołączyli Harriet Walter ("Sukcesja"), Danny Sapani ("Rozpustnice"), Gemma Whelan ("Gra o tron"), Camille Cottin ("Call My Agent"), Steve Pemberton ("Inside No. 9"), Raj Bajaj ("A Christmas Prince: The Royal Wedding"), Turlough Convery ("Ready Player One"), Pedja Bjelac ("Harry Potter") i Evgenia Dodina ("One Week and a Day").

Główną scenarzystką i showrunnerką tym razem jest Suzanne Heathcote ("Fear the Walking Dead"). Serial ma już zamówienie na 4. sezon, którego produkcję zgodnie z tradycją poprowadzi inna scenarzystka – Laura Neal z ekipy "Sex Education".

Premiera 3. serii Obsesji Eve 13 kwietnia w HBO GO