Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2020 roku

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. High Maintenance (spadek z 3. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"High Maintenance" (Fot. HBO)

Nasza ulubiona kameralna komedia o "dilowaniu" zaliczyła w tym bardzo mocnym serialowo miesiącu spadek, ale raz, że konkurencja okazała się bardzo silna, a dwa, że trudno byłoby dorównać fantastycznej serii odcinków z początków 4. sezonu. Nadal jednak jest co najmniej bardzo dobrze i chociaż historie z ostatnich tygodni nie miały aż tak równego poziomu, to pozostajemy zakochani w tej antologii wielkomiejskich ekscentryzmów.

Nieco słabiej wypadł wprawdzie "Screen" z aż zbyt zwykłą historią o sprzedaży sportowych butów i aż zbyt niezwykłą imprezą, na której wylądował serialowy diler, ale potem już trudno było wyrzucić z głowy marcowe odcinki lub przynajmniej ich fragmenty. Bardzo mocno wyszedł w "Adelante" wątek z trudnym życiem higienistki dentystycznej, a ponure refleksje mieszały się tu z zabawnymi przejażdżkami. Zresztą już samo otwarcie odcinka ze znanymi z pilotowego odcinka Lainey i Maksem cudownie zaskakiwało.

Jakkolwiek irytujące mogą się wydawać bohaterki odcinka "Hand", to trudno odmówić siły przekonywania ich historiom. Najpierw o tłumaczce języka migowego, która fatalnie nie wykorzystała szansy spotkania z Marthą Stewart i zrażała do siebie wszystkich na swojej drodze. Już samo wejście w świat jej zawodu było fascynujące. Później mocna zadziałała opowieść o małżeństwie, w którym chora kobieta chce być traktowana jak dawniej. Na koniec miesiąca dostaliśmy natomiast "Solo" – absurdalno-koszmarne kichnięcia w mieszkaniu, co najmniej oryginalnego, lalkarza, a potem trip człowieka, który nie potrafi być sam.

W kwietniu jeszcze finałowy odcinek sezonu, ale już teraz trzeba przyznać, że 4. seria "High Maintenance" po poprzedniej, którą oglądało się bardzo dobrze, jednak rzadko aż z zachwytem, okazała się sporą dawką świeżości. Nie ma tu wiele o życiu głównego bohatera, poza fantastycznym jednookim psim dodatkiem czy ekologiczną działką, za to poszczególne historie jego klientów napisane i zagrane zostały w dużym wyczuciem i niewątpliwym, jakkolwiek czasem bardzo dziwacznym, wdziękiem. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10