Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2020 roku

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Genialna przyjaciółka (spadek z 4. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

Dwa ostatnie odcinki 2. sezonu "Genialnej przyjaciółki" pozwoliły utrzymać bardzo dobrą opinię o włoskim serialu HBO, udowadniając jednocześnie, że oglądanie skomplikowanej relacji pary bohaterek to nadal czysta przyjemność. Choć trzeba przyznać, że Elena i Lila potrafiły wystawiać zarówno siebie nawzajem, jak i widzów na poważne próby.

Wydaje się jednak, że przynajmniej na razie wszyscy wyszli na tym co najmniej nieźle. Elena wydostała się z Neapolu, przełamując po drodze niejedną barierę. Lila ma znacznie gorzej, ale chociaż wyrwała się z toksycznego związku, nie godząc się tym razem na żadne kompromisy. A my? A my mogliśmy spojrzeć na ich przyjaźń z większego dystansu, porzucając przy tym banalne obyczajowe klisze, których "Genialna przyjaciółka" starała się zawsze z całych sił unikać.

I teraz również uczyniła to całkiem skutecznie, znów pokazując, że ma w sobie coś więcej, niż tylko jedyny w swoim rodzaju klimat Włoch sprzed lat. Można mieć do niej ambiwalentne odczucia, można się wręcz irytować wyborami dokonywanymi przez bohaterki lub nie kupować pewnych scenariuszowych rozwiązań. Ale trudno przejść obok tego wszystkiego obojętnie, bo koniec końców mamy do czynienia z opowieścią o prawdziwych ludziach – niedoskonałych i właśnie dlatego tak pociągających. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10