Co może wydarzyć się w 4. sezonie "Stranger Things"? Przyglądamy się najciekawszym teoriom fanowskim

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Nie ma przecieków z planu z 4. sezonu "Stranger Things", ale jest za to radosna twórczość internautów! Oto teorie, które wyjaśniają, co może wydarzyć się w kolejnych odcinkach serialu.

W czasach społecznej izolacji, kiedy jedynie możemy marzyć o przeciekach z planu 4. sezonu "Stranger Things", nie pozostaje więc nic innego, jak snucie teorii. Niektórzy fani serialu obejrzeli go jeszcze raz, co zaowocowało choćby postawieniem tezy na temat tego, jak Rosjanie dowiedzieli się o zlokalizowanym w Hawkins przejściu na Drugą Stronę.

Skupmy się jednak na tym, co może wydarzyć się w kolejnej odsłonie serialu. Oto możliwe scenariusze zaprezentowane przez serwis Cinemablend:

Stranger Things: Jedenastka jako czarny charakter

Stranger Things sezon 4 teorie

Jedenastka (Millie Bobby Brown) w finale 3. sezonu "Stranger Things" straciła swojego chłopaka, a także opiekuna w postaci Jima Hoppera (David Harbour), a na koniec jeszcze swoje moce. A te, jak pamiętamy, były ściśle powiązane z odczuwanymi przez nią emocjami.

Mało prawdopodobne jest, żeby dziewczyna została ich permanentnie pozbawiona, ale pojawia się pytanie: co jeśli siły nadprzyrodzone wrócą, a jedyne, co będzie czuła bohaterka serialu, to smutek i żal? Czy może doprowadzić to do sytuacji, w której Jedenastka pokaże swoją mroczną stronę, a może nawet zostanie czarnym charakterem w 4. sezonie?

4. sezon Stranger Things i katastrofa w Czarnobylu

Stranger Things sezon 4 teorie

Zdjęcia do 4. sezonu serialu rozpoczęły się na Litwie, w tym samym więzieniu, w którym kręcone były sceny z "Czarnobyla". Biorąc pod uwagę, że 1. sezon "Stranger Things" przeniósł widzów do 1983 roku, kolejny do 1984, a trzeci do 1985, nietrudno jest zaryzykować stwierdzenie, że czwarty zabierze nas do 1986 i to prosto w ramiona katastrofy nuklearnej, która miała wówczas miejsce w Czarnobylu.

Stranger Things: Hopper wyśle Joyce wiadomość

Stranger Things sezon 4 teorie

Skłaniający się ku całkiem szczęśliwemu zakończeniu rozwój relacji Joyce (Winona Ryder) i Hoppera zaliczył bolesne zderzenie z rzeczywistością w finale 3. sezonu. On został uwięziony przez Rosjan, a ona myśli, że straciła go na zawsze. Jednak jest szansa na to, że szef policji z Hawkins nawiąże kontakt ze swoją drugą połówkę, a fanowska teoria mówi o tym, że może mieć to dobrze znaną widzom serialu postać – mianowicie komunikacji poprzez świąteczne światełka.

Murray uratuje Hoppera w 4. serii Stranger Things

Stranger Things sezon 4 teorie

Brett Gelman, który w "Stranger Things" występuje jako Murray Bauman, w kolejnej części serialu ma odegrać ważniejszą rolę niż w poprzednich odcinkach. Może to właśnie on będzie tym, kto pomoże uwolnić się Hopperowi z rosyjskiego więzienia?

Stranger Things: Steve i Nancy wrócą do siebie

Stranger Things sezon 4 Steve Nancy

Teraz kiedy Johnathan wyjechał z mamą, bratem i Jedenastką, Nancy (Natalia Dyer) zostaje sama. Czy nowy status związku skłoni ją do odświeżenia relacji ze Steve'em Harringtonem (Joe Keery), jej dawną miłością? Nie da się ukryć, że chłopak nieco zmienił się od 1. sezonu. Czy jego dojrzalsze zachowanie zachęci byłą dziewczynę do odnowienia związku?

Sranger Things dostępne jest na Netfliksie