10. sezon "American Horror Story" inny niż planowano? Ryan Murphy mówi, że konieczne mogą być zmiany

"American Horror Story" (Fot. FX)

Czegokolwiek Ryan Murphy nie zaplanował na 10. sezon "American Horror Story", za chwilę może być nie do zrealizowania. Showrunner zasugerował, że przyszłość jest dość niepewna.

Ekipa "American Horror Story" miała wiosną wejść na plan 10. sezonu, ale tak się nie stało. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany Ryanowi Murphy'emu i spółce – i to bardziej, niż sądziliśmy, bo twórca nie wie, czy za jakiś czas będzie mógł nakręcić nowe odcinki tak, jak chciał.

American Horror Story – 10. sezon zupełnie inny?

W rozmowie z The Wrap Murphy powiedział, że 10. sezon "American Horror Story" jest mocno uzależniony od pogody, to znaczy powinien być kręcony w cieplejszych miesiącach.

– Cóż, nie wiem, bo wiele z tego, co zamierzałem nakręcić, było zależne od bardzo specyficznego momentu. To był serial zależny od pogody. Więc teraz nie wiem. Nie wiem, co zrobimy. Nie wiem, co dalej zrobimy z tym serialem. Nie wiem, czy przyspieszymy kolejny sezon, czy będziemy czekać do następnego roku, żeby nakręcić ten – przyznał Murphy.

American Horror Story sezon 10

Choć serial ma zamówienie do 13. sezonu włącznie, w tym momencie jego przyszłość jest niepewna – tak jak wszystkich produkcji filmowych i telewizyjnych. Nie wiadomo, kiedy ekipa będzie mogła wrócić do pracy.

– Wiecie, nikt do mnie póki co nie zadzwonił i nie powiedział: "OK, mamy plan, jak dalej kręcić". Tak więc do tego dnia wszyscy mamy tak jakby przerwę. I szczerze mówiąc, nie wiem. Ale to świetny sezon i wiem, że aktorzy już się nie mogą doczekać zdjęć. To wszystko, co wiem – powiedział showrunner.

Na koniec Ryan Murphy dodał, że klimat 10. sezonu "American Horror Story" miał być bardzo specyficzny. Potwierdził także, że tematyka miała być w jakiś sposób związana z morzem czy plażą. Wypuszczony jeszcze przed lockdownem plakat sugerował, że może chodzić o potwory morskie.

Znamy także obsadę, w której znajdują się Sarah Paulson, Evan Peters, Kathy Bates, Leslie Grossman, Billie Lourd, Adina Porter, Lily Rabe, Angelica Ross, Finn Wittrock i debiutujący w "American Horror Story" Macaulay Culkin ("Kevin sam w domu").

REKLAMA