Czy epidemia opóźni 4. sezon "Westworld"? Na jakim etapie są obecnie prace? Czy scenariusze już powstają?

"Westworld" (Fot. HBO)

Dopiero skończył się 3. sezon "Westworld", a fani już pytają o kolejny. Ile będziemy musieli czekać na 4. sezon? Czy prace nad scenariuszami już się rozpoczęły?

Przerwy pomiędzy kolejnymi sezonami "Westworld" są wyjątkowo długie – 2. sezon zakończył się w czerwcu 2018 roku, a trzeci oglądaliśmy wiosną 2020 roku. Czy pandemia koronawirusa sprawi, że na kolejną serię będziemy czekać jeszcze dłużej niż dwa lata? Zwłaszcza że przecież nie mówimy o małej produkcji, tylko prawdziwym telewizyjnym blockbusterze, na którego planie pracują jednocześnie setki osób w kilku różnych lokalizacjach.

Westworld – czy koronawirus opóźni 4. sezon?

To pytanie pojawiło się podczas rozmowy Variety z showrunnerami serialu, Lisą Joy i Jonathanem Nolanem. Oto odpowiedź Nolana:

– Cóż, dla nas dobra wiadomość w tej sytuacji jest taka, że publiczność jest przyzwyczajona do kilkuletnich przerw w przypadku naszego serialu. Nie wszyscy jedziemy na tym samym wózku, szczerze mówiąc. Jeszcze nie usłyszałem, jak można by bezpiecznie wrócić do kręcenia zdjęć. Choroba na planie jest niezwykle uciążliwa, jak wiecie, w naszym biznesie.

Sposób, w jaki kręcimy, nakłady pracy i kapitału, jakie idą na każdy dzień zdjęć do takiego serialu, są niezwykłe, tak jak w przypadku wszystkich seriali. To duża maszyna; kiedy ją włączasz, wyłączenie jej z powrotem jest niezwykle trudne. Tak więc wiem, że wiele naprawdę mądrych osób rozmawia teraz o tym, jak powrócić do produkcji.

westworld sezon 4 kiedy premiera

A na jakim etapie są obecnie prace nad 4. sezonem "Westworld"? Jak się okazuje, niezbyt zaawansowanym, bo w tym momencie nie ma nawet gotowych scenariuszy.

– Z naszej perspektywy, nie wracamy szybko do zabawy. Musimy to najpierw napisać. Tak więc na razie nie jest to sprawa, z którą się borykamy. Czekamy aż mądrzejsi ludzie od nas wrócą i wyjaśnią, jak można to bezpiecznie zrobić. Jednocześnie mamy mnóstwo ludzi, którzy muszą wrócić do pracy. Tak więc jeszcze raz, będzie potrzebne wyważenie działań, tak by upewnić się, że – wiecie – przedstawienie musi trwać, ale musi być bezpieczne. Wyważenie tych dwóch rzecz to coś, o czym będziemy dużo rozmawiać później w tym roku – mówi Nolan.

Wcześniej twórcy "Westworld" mówili, że chcieliby, aby w kolejnych latach serial dalej się przeobrażał i żeby to był de facto inny serial w każdym sezonie. Większość znajomych twarzy powróci, ale prawdopodobnie w zupełnie innych okolicznościach i w zupełnie innych relacjach. W tym momencie nie wiadomo, ile jeszcze przed nami sezonów "Westworld". Zamówiony jest tylko czwarty.

Westworld jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA