Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2020 roku

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Ucieczka (nowość na liście)

Ucieczka najlepsze seriale 2020

"Ucieczka" (Fot. HBO)

"Ucieczka" nie jest serialem idealnym, wiemy to, jest raczej serialem, który byśmy określili mianem czystej frajdy. Ruby (fenomenalna rola Merritt Wever) jest żoną z miłego amerykańskiego przedmieścia gdzieś na Zachodnim Wybrzeżu, które czuje, że już nie ma czym oddychać. Billy (Domhnall Gleeson) to jej dawny chłopak ze studiów. Para kiedyś opracowała plan wspólnej ucieczki, na wypadek gdyby mieli w przyszłości dość swojego życia, i właśnie zabiera się za jego realizację.

Mamy więc spontan, mamy emocje, mamy trochę romansu, trochę thrillera, trochę czarnej komedii. Serial pędzi przez Stany, miksując gatunki, dorzucając coraz to nowe twisty i odsłaniając kolejne karty, ale znajduje też czas na rozmowy, głębsze momenty, a nawet kryzysy egzystencjalne obojga uciekinierów. "Ucieczka" sprawia bardzo świeże wrażenie, nawet jeśli składa się ze znajomych elementów, a do tego zawiera tonę prawdziwych emocji i potężną dawkę jakże potrzebnego eskapizmu.

A przede wszystkim jest wielkim popisem Wever, która raz jest frywolna, psotna i nieokiełznana, a kiedy indziej zamienia się w kłębek frustracji i poczucia winy. I ma tyle energii, że mogłaby nią obdzielić dziesiątki serialowych bohaterek. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA