Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2020 roku

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Spisek przeciwko Ameryce (spadek z 1. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Spisek przeciwko Ameryce" (Fot. HBO)

Choć serial Davida Simona i Eda Burnsa zanotował spory spadek na naszej liście względem poprzedniego miesiąca, to nie tak, że druga połowa sezonu w czymkolwiek odstawała od pierwszej. Wręcz przeciwnie, tempo i emocje zostały jeszcze podkręcone, na koniec fundując nam nerwowe oczekiwanie na najgorsze – bo wszystko wskazywało na to, że właśnie w takim kierunku zmierza rozsypujący się kawałek po kawałku serialowy świat.

Zanim jednak dotarliśmy do finału, czekał nas jeszcze m.in. bal z Joachimem von Ribbentropem, ostry rodzinny spór z przesiedleniem w tle i krótka kariera Waltera Winchella w roli prezydenckiego kandydata. A wszystko to na tle bliskich wrzenia społecznych nastrojów i wewnętrznego konfliktu, którego eskalacja sprawiła, że los rodziny Levinów zawisł na włosku.

Herman i Sandy udający się do Kentucky, by ratować małego Seldona. Alvin nie do końca zdający sobie sprawę z tego, że bierze udział w zamachu na Lindbergha. Evelyn wyklęta przez własną siostrę. To aż nadto, by z nerwów nie móc spokojnie wysiedzieć przed ekranem, a oglądając przy tym, jak cała Ameryka pogrąża się w kompletnym chaosie, naprawdę trudno było przejść obok serialowych wydarzeń obojętnie.

Czy to dostrzegając w nich czasem aż nazbyt czytelne aluzje do rzeczywistości, czy po prostu emocjonując się historiami bohaterów, których zdążyliśmy poznać dość dobrze, by ich los nas obchodził. "Spisek przeciwko Ameryce" miał połączyć obydwa aspekty opowieści w złożoną, wciągającą i trzymającą w napięciu fabułę tak, by żaden nie odegrał dominującej roli, a całość zrobiła na widzach jak największe wrażenie – po jej obejrzeniu można stwierdzić, że zadanie zostało wykonane wzorowo. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA