Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Homecoming", "Małe ogniska" i inne premiery

"Małe ogniska" (Fot. Hulu)

Przed nami znów więcej premier seriali. Podczas gdy na Amazonie wyląduje 2. sezon "Homecoming" i miniserial "Małe ogniska", HBO GO proponuje "Stargirl", a Netflix – "Słodkie Magnolie".

W tym tygodniu rządzić będzie Amazon Prime Video, który oprócz nowej serii "Homecoming" wrzuci w piątek cały miniserial "Małe ogniska". Na HBO GO zadebiutuje nowa młodzieżowa superbohaterka, czyli Stargirl, a na Netfliksie szykuje się m.in. powrót "The 100" i premiera "Słodkich Magnolii".

Słodkie Magnolie (nowość) – 19 maja na Netfliksie

"Słodkie Magnolie" to netfliksowa adaptacja osadzonych na amerykańskim Południu książek Sherryl Woods. W serialu poznamy Maddie Townsend (JoAnna Garcia Swisher, "Once Upon a Time"), Helen Decatur (Heather Headley, "Chicago Med") i Danę Sue Sullivan (Brooke Elliott, "Drop Dead Diva"), wieloletnie przyjaciółki z miasteczka Serenity w Karolinie Południowej, które pomagają sobie w problemach dotyczących związków, życia rodzinnego i pracy. Twórczynią jest Sheryl J. Anderson, producentka i scenarzystka oryginalnych "Czarodziejek".

Stargirl (nowość DC Universe) – 19 maja na HBO GO

"Stargirl" to nowy serial DC o superbohaterach, tyle że w nastoletnim wydaniu. Poznamy w nim Courtney Whitmore (Brec Bassinger), licealistkę, która odkrywa o u siebie supermocne i postanawia zainspirować grupę młodych herosów do walki ze złoczyńcami z przeszłości. Chce w ten sposób wypełnić dziedzictwo pozostawione przez drużynę superbohaterów z Justice Society of America.

Homecoming (sezon 2) – 22 maja na Prime Video

"Homecoming" wraca z nowym sezonem, który będzie stanowić kontynuację poprzedniej serii (a w szczególności sceny po napisach z finału), a jednocześnie znacząco odbiegnie od podcastu, na którym serial jest oparty. Miejsce Julii Roberts zajmie Janelle Monáe ("Moonlight") w roli Jackie, kobiety, którą znaleziono, jak dryfuje w kajaku pośrodku jeziora i nie pamięta, kim jest ani jak się tam znalazła. Poszukiwania własnej tożsamości zaprowadzą ją do Waltera (Stephan James).

Małe ogniska (serial Hulu) – 22 maja na Prime Video

"Małe ogniska" w tym tygodniu wreszcie dotrą do Polski. 8-odcinkowy miniserial Hulu to adaptacja książki Celeste Ng z 2017 roku. Akcja dzieje się w latach 90. na ekskluzywnym przedmieściu Shaker Heights w Ohio. Reese Witherspoon gra Elenę Richardson, lokalną dziennikarkę mieszkającą tu z rodziną od pokoleń, która decyduje się wynająć pokój nieznajomej artystce Mii (Kerry Washington) i jej córce Pearl (Lexi Underwood). Tak rozpoczyna się historia o wadze sekretów, naturze sztuki i tożsamości, dzikiej sile macierzyństwa i niebezpieczeństwie leżącym w przekonaniu, że przestrzeganie zasad może zapobiec katastrofie.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Hightown (nowość Starz) – premiera 17 maja w USA, zwiastun tutaj

· Burden of Truth (sezon 3) – premiera 21 maja w USA

· The 100 (sezon 7) – premiera 22 maja na Netfliksie, zwiastun tutaj

REKLAMA