Stana Katic wspomina, jak wyrzucili ją z "Castle". "To było przykre i bolesne zakończenie" – mówi aktorka

"Castle" (Fot. ABC)

Choć od końca "Castle" i planów wyrzucenia Stany Katic z serialu mijają cztery lata, o sprawie nie zapomniała ani aktorka, ani fani serialu. Katic wspomina, jak zareagowała, kiedy ją zwolnili.

Nie ma drugiej tak bezlitosnej branży jak show-biznes. Przekonała się o tym cztery lata temu Stana Katic, kiedy telewizja ABC planowała finałowy 9. sezon "Castle" bez jej udziału. Ostatecznie z planów się wycofano i serial zakończono po 8. sezonie, ale niesmak pozostał.

Stana Katic wspomina, jak ją wyrzucono z Castle

Co sądzi o tym Stana Katic po czterech latach od całej afery? W rozmowie z australijskim "Daily Telegraph" aktorka przyznaje, że całe doświadczenie było dla niej bolesne i dezorientujące. Ale to nie znaczy, że źle wspomina dziś "Castle".

– Upłynęło trochę czasu i jestem bardzo wdzięczna, że byłam częścią tego projektu i że miał on wpływ na tyle osób. Ludzie uwielbiali [Kate i Ricka jako] parę, uwielbiali historię, którą opowiadaliśmy, uwielbiali wszystkie te postacie – mówi aktorka.

Castle Stana Katic

Ani ona, ani fani "Castle" do dziś nie rozumieją, kto i dlaczego wpadł na to, żeby w ogóle mówić o 9. sezonie bez udziału Kate. W 2018 roku Katic udzieliła wywiadu "Entertainment Weekly", w którym mówiła, że niewiele z tego rozumiała i nie rozumie do dziś.

– Wciąż nie jestem pewna, jaki proces myślowy stał za tym, co się wtedy wydarzyło. To bolało i to było przykre zakończenie – powiedziała.

9. sezon "Castle" bez Kate na szczęście nigdy nie powstał, a sama Katic powtarza, że serial ogólnie był dla niej wspaniałym doświadczenie. Fani jednak wciąż pamiętają, w jakim atmosferze kończył się 8. sezon.

REKLAMA