Dlaczego Skeet Ulrich opuszcza "Riverdale"? Odtwórca roli F.P. Jonesa przyznaje, że serial zwyczajnie go znudził

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Nie tylko fani mają dość "Riverdale". Skeet Ulrich, który planował odejście z końcem 4. sezonu, przyznaje, że jest serialem po prostu znudzony.

Fani "Riverdale" zostali w tym roku zaskoczeni wiadomością, że wraz z końcem 4. sezonu odejdzie dwójka aktorów: Skeet Ulrich, grający F.P. Jonesa, tatę Jugheada, i Marisol Nichols, czyli serialowa Hermione Lodge, mama Veroniki. Ich plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa, która przerwała zdjęcia do "Riverdale". Oboje pożegnamy dopiero w 5. sezonie.

Skeet Ulrich przyznaje, że Riverdale go znudziło

A jaka jest przyczyna odejścia dwójki aktorów z serialu? Skeet Ulrich był bezlitosny dla twórców podczas live'a na Instagramie, mówiąc, że jest "znudzony pod względem twórczym".

– Opuszczam "Riverdale", bo jestem znudzony pod względem twórczym. Jak to? To najbardziej szczera odpowiedź – powiedział aktor.

Zarówno on, jak i Marisol Nichols zostaną odpowiednio pożegnani na początku nowego sezonu. Showrunner serialu Roberto Aguirre-Sacasa powiedział, że odcinki 20-22, których nie udało się pokazać w 4. sezonie, zostają przeniesione na początek kolejnego. A potem nastąpi kilkuletni przeskok czasowy i powrót młodej ekipy, już po ukończeniu studiów, do miasteczka.

Riverdale sezon 5

W tej części już nie zobaczymy F.P. ani Hermione, przy czym Aguirre-Sacasa zapewnia, że żadne z nich nie zostanie zabite w serialu.

– Rozmawiałem ze wszystkimi aktorami. Dzwoniłem do Marisol i Skeeta i powiedziałem: "Słuchajcie, oczywiście wciąż chcemy dokończyć historie, które zaczęliśmy w tym sezonie". Oboje stwierdzili: "Oczywiście, zróbmy to". I znów, ani Hermione, ani F.P., to nie spoiler, nie umierają. Mam nadzieję, że będą częścią "Riverdale" tak długo, jak długo "Riverdale" będzie trwało – mówił twórca w rozmowie z Entertainment Weekly.

Kiedy premiera 5. sezonu Riverdale?

A jak długo będziemy czekać na 5. sezon przygód Archiego i spółki? Zgodnie z ramówką opublikowaną przez CW, seriale tej stacji, w tym także "Riverdale", wrócą w styczniu 2021 roku z nowymi odcinkami. Przy czym należy pamiętać, że plan zostanie zrealizowany, tylko jeśli uda się wznowić przerwane zdjęcia jesienią.

Riverdale jest dostępne na Netfliksie