Canal+ wystartował z usługą VoD dostępną dla każdego. Co można obejrzeć w serwisie? Jaki jest cennik?

Fot. Canal+

Dziś ruszyła platforma streamingowa Canal+, będąca miksem telewizji przez internet i serwisu w stylu Netfliksa. Jakie są ceny pakietów? Czy można przetestować serwis za darmo?

Koniec z platformą streamingową tylko dla abonentów nc+. Ruszył serwis VoD Canal+, który jest oparty na francuskim myCanal i łączy klasyczną telewizję z zaletami platform w stylu Netfliksa. Znajdziecie tutaj zarówno produkcje własne Canal+, jak i treści od partnerów. Mieliśmy już okazję przetestować serwis, który od dzisiaj dostępny jest dla każdego w miesięcznym abonamencie.

Jakie seriale są dostępne w serwisie VoD Canal+?

Canal+ chwali się, że łącznie w serwisie znajdziecie 35 tys. polskich i zagranicznych filmów, odcinków seriali, wydarzeń sportowych, dokumentów, programów publicystycznych i rozrywkowych oraz bajek dla dzieci. Wśród partnerów serwisu znajdują się HBO, FOX, National Geographic, Paramount, History, Filmbox, BBC, TVN24, CNN, nSport+, Eleven Sports, MiniMini+, TeleToon+, Cartoon Network, Nickelodeon, Disney i Boomerang. A to oznacza, że treści jest naprawdę dużo, także jeśli interesują was tylko seriale.

Na Canal+ możecie na przykład obejrzeć całe "Z Archiwum X", do tej pory dostępne tylko w usłudze FOX Play i ostatnio też na kanale Zoom TV. A z nowości, których do tej pory nie było nigdzie, jest na przykład dostępny cały sezon "Briarpatch" aka "W matni". Jest też większość biblioteki HBO GO, w tym kultowe seriale, jak "Rodzina Soprano", "Deadwood" czy "Sześć stóp pod ziemią", i nowości, jak "Ucieczka" albo "Betty" (ale nie ma "To wiem na pewno"). Jest "Yellowstone" od Paramount.

Canal+ VoD oferta cennik

Niestety wyszukiwanie jest dość uciążliwe, bo brakuje kategorii "seriale HBO", "seriale FOX", "seriale National Geographic", co w wielu przypadkach ułatwiłoby sprawę. Podział na kategorie jest podstawowy i jak ze starego programu telewizyjnego, np. seriale obyczajowe, seriale przygodowe, seriale historyczne. A następnie wyskakuje lista tytułów, bez ładu i składu (skoro nie ma węższych kategorii, przydałaby się możliwość posegregowania tytułów alfabetycznie).

Oglądanie również bywa problematyczne dla widza przyzwyczajonego do Netfliksa czy HBO GO, gdzie można wybierać, czy wolimy wersję oryginalną, z polskim lektorem, z polskimi napisami czy może z napisami angielskimi. Angielskie napisy to w Canal+ rzadkość, a lektora czasem nie da się wyłączyć (to właśnie jest przypadek seriali FOX-a, jak "Z Archiwum X", "Homeland" czy "Imperium"). Wpisywanie w wyszukiwarkę angielskich tytułów też nic nie daje, trzeba wiedzieć, że "Briarpatch" to polsku "W matni", żeby w ogóle znaleźć serial. Widać, że to usługa nastawiona raczej na dotychczasowego klienta nc+ GO niż gotowa do walki z Netfliksem.

Fana seriali, który ma wykupiony dostęp do Netfliksa i HBO GO, Canal+ raczej niczym wyjątkowym nie zaskoczy. Ale jeśli nie mieliście do tej pory okazji obejrzeć "Żmijowiska", "Małego Zgonu", "Belfra", "Kruka", "Moscow Noir" czy "Nielegalnych", wszystkie te seriale oczywiście na was czekają na platformie Canal+.

Canal+ seriale oryginalne

Platforma VoD Canal+ – dostępne są cztery pakiety

Na szczęście oprócz seriali na platformie Canal+ znajdziecie mnóstwo innych atrakcji: filmy, dokumenty, programy dla dzieci, programy newsowe, transmisje sportowe itd. Łącznie dostępnych jest 76 kanałów nadawanych na żywo, programy można też odtworzyć później jako wideo na żądanie. Podział na pakiety pokazuje, że to nie jest drugi Netflix, raczej kablówka przez internet. Klient może wykupić jeden pakiet albo połączyć kilka, ponieważ ich oferty nie nakładają się na siebie.

· Canal+ Film – filmy, seriale, dokumenty. Dostęp do 14 kanałów na żywo oraz treści na życzenie od nadawców takich jak Canal+, HBO czy Filmbox;
· Canal+ Sport – transmisje sportowe z kanałów Canal+, Eleven Sports, Sportklub HD i Fightklub HD;
· Canal+ Fun & Info – newsy, dokumenty, lifestyle, muzyka i programy rozrywkowe. Programy informacyjne z Polski i świata, rozrywka i dokumenty od takich nadawców, jak TVN24, National Geographic, Paramount czy FOX;
· Canal+ Kids – animacje, bajki i programy dla dzieci od Minimini+, Cartoon Network, Disney, Nickelodeon Play i nie tylko.

Canal+ – cennik. Ile kosztują poszczególne pakiety?

Najdroższe pakiety to Canal+ Film (50 zł za miesiąc) i Canal+ Sport (50 zł). Za 25 zł możecie wykupić dostęp do Canal+ Fun & Info, a za 10 zł do Canal+ Kids. Gdybyście chcieli wszystko, zapłacicie aż 135 zł i na razie nie możecie liczyć na rabat. Dodatkowo Canal+ planuje wprowadzenie programów w 4K za dodatkową dopłatą w wysokości 10 zł. Abonament jest opłacany co miesiąc, tak jak w przypadku Netfliksa czy HBO GO. Usługa jest całkowicie niezależna od telewizji kablowej.

Canal+ VoD cennik oferta

Czy można przetestować serwis Canal+ za darmo?

Tak, jest możliwość przetestowania Canal+ bez opłat. Okres próbny wynosi 31 dni.

Na jakich urządzeniach można oglądać Canal+?

Platforma Canal+ jest dostępna na komputerze w przeglądarce (Chrome, Safari, Firefox), ma także aplikację mobilną (Android, iOS/iPadOS) z możliwością pobierania materiałów i wysyłania wideo na telewizory. Są także dostępne aplikacje na systemy Android TV i Apple TV, a w planach jest również wsparcie dla Smart TV.

Ile urządzeń naraz? Czy można tworzyć profile?

Materiały na platformie Canal+ da się oglądać na dwóch urządzeniach naraz. W planach są profile do 10 użytkowników na jednym koncie.

Co ma Canal+, czego nie mają Netflix i HBO GO?

Canal+ to nie tylko serwis VoD, to też telewizja na żywo, z kilkoma ciekawymi funkcjami. Oglądając materiał live, możecie go na chwilę wstrzymać, jak i przewinąć do początku. Funkcja Backward EPG pozwala na odtworzenie programów z telewizji nawet do 14 dni wstecz. Można też przeskakiwać pomiędzy kanałami, i to aż czterema naraz. Z kolei dla fanów sportu ma pojawić się expert mode, czyli aktualne statystyki i ujęcia z dodatkowych kamer w trakcie oglądania meczu.

Nie zabrakło też kilku standardowych funkcji, do których przyzwyczaiły nas inne serwisy VoD, jak playlista czy ostatnio oglądane z możliwością kontynuowania na innym urządzeniu. Canal+ chwali się, że widz może wybrać, czy woli lektora, polskie napisy czy wersję oryginalną, ale to nie do końca tak jest. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką wersję platforma dostała od swojego partnera – seriale FOX-a są z lektorem, którego nie da się wyłączyć, a w przypadku HBO rzeczywiście jest wybór.

REKLAMA