6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Touch" dostaje 2. sezon (Fot. FOX)

"Touch" dostaje 2. sezon (Fot. FOX)

FOX kasuje "Alcatraz" i "The Finder", zamawia "Touch" i nowe seriale. Zamówień od NBC ciąg dalszy. ABC Family kupuje serial od gwiazdki "High School Musical", a FX planuje kobiecego "Dextera". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. FOX kasuje "Alcatraz" i "The Finder", zamawia "Touch". Tego można było się spodziewać. Stacja FOX skasowała dwa nowe seriale, które miały słabą oglądalność - "Alcatraz" i "the Finder". "Touch", któremu też oglądalność znacznie spadła w porównaniu z premierą (najnowszy odcinek widziało 6,84 mln widzów, przy współczynniku 2,1) się uchronił przed skasowaniem i dostał 2. sezon.

2. A co z nowymi serialami FOX-a? Wiadomo też już, jakie nowe seriale ma w planach stacja FOX. To komedia "It's Messy" Mindy Kalling o lekarce ginekolożce w typie Bridget Jones, komedia "Ben & Kate" (wcześniej "Ned Fox is My Manny"), komedia "Goodwin Games" z Becki Newton w jednej z głównych ról, a także dwa dramaty: "The Following" Kevina Williamsona o seryjnym mordercy i "Mob Doctor" z Jordaną Spiro o lekarce mafii. Tutaj znajdziecie dokładniejsze opisy pilotów FOX-a, również niezamówionych. Więcej o tych serialach będziemy wkrótce pisać.

3. I jeszcze więcej zamówień od NBC. Do 6 nowych seriali NBC właśnie dołączyły dwa kolejne: komedia Jimmy'ego Fallona "Guys with Kids" o trzech 30-latkach, którzy nie dorośli do roli rodziców, oraz dramat "Chicago Fire" Dicka Wolfa. Ten drugi opowiada o dzielnych strażakach z Chicago, a w ekipie jest m.in. Jesse Spencer. Oprócz niego w nowym dramacie NBC zagrają Eamonn Walker, Monica Raymund, David Eigenberg, Taylor Kinney, Lauren German, Merle Dandridge, Teri Reeves i Charlie Barnett. Zdjęcie obsady poniżej (kliknijcie, by powiększyć). Oprócz nowych seriali NBC zamówiło właśnie 14. sezon "Law & Order: SVU".

4. ABC Family kupuje serial gwiazdy "High School Musical". Stacja ABC Family kupiła projekt Ashley Tisdale, dramat kryminalny. Ma on opowiadać o młodej kobiecie, która ujawni sekrety kurortu na Florydzie.

5. Dylan Baker w obsadzie "Political Animals". Do miniserialu politycznego USA Network o byłej pierwszej damie, która została sekretarzem stanu, dołączył właśnie Dylan Baker (ostatnio widziany w roli szalonego mordercy w "The Good Wife"). Zagra wiceprezydenta USA.

6. FX ma w planach serial o seryjnej morderczyni. Seryjny morderca już był, teraz czas na kobietę. FX robi serial na podstawie książek "Heartsick" autorstwa Chelsea Cain. Główną bohaterkę będzie piękna seryjna morderczyni Gretchen Lowell, która związana jest z policjantem.