Ruby Rose o swoim odejściu z "Batwoman": to nie była łatwa decyzja

"Batwoman" (Fot. CW)

"Batwoman" straci w 2. sezonie grającą główną rolę Ruby Rose, ale będzie kontynuacja z inną aktorką. Sprawczyni całego zamieszania wreszcie skomentowała sytuację.

Wymiana aktora bądź aktorki grającej główną rolę w serialu? To praktycznie się nie zdarza, ale w przypadku "Batwoman" twórcy nie mają wyjścia, jeśli chcą kontynuować produkcję. Ruby Rose podjęła decyzję o odejściu z serialu, którą zdążyli skomentować wszyscy oprócz niej. Teraz aktorka przerywa milczenie.

Batwoman – Ruby Rose komentuje swoje odejście

Rose odezwała na Instagramie, gdzie wrzuciła fanowskie wideo razem z podziękowaniami dla obsady, ekipy i producentów "Batwoman". Dodała także, że była to dla niej decyzja z gatunku niełatwych.

– To nie była łatwa decyzja, ale ci, którzy wiedzą, wiedzą... Nie chciałam nie docenić wszystkich osób w to zaangażowanych oraz tego, jak ważne to było dla telewizji i dla naszej społeczności. Milczę, bo taki jest w tym momencie mój wybór, ale wiedzcie, że uwielbiam was wszystkich. Jestem pewna, że następny sezon też będzie niesamowity – napisała aktorka.

Nieoficjalnie wiadomo, że odejście Ruby Rose z "Batwoman" nie było tylko jej decyzją. Anonimowe źródła z kręgów zbliżonych do produkcji twierdzą, że aktorka nie była "nie była zadowolona z pracy w serialu, co nie czyniło współpracy z nią przyjemnością".

Rose, która wcześniej grała w filmach i pojawiła się mniejszej roli w "Orange Is the New Black", miała problem z długimi godzinami pracy, jakich wymaga główna rola w serialu, i nie zaaklimatyzowała się dobrze w Vancouver, gdzie jest kręcona "Batwoman". W efekcie zaczęło dochodzić do tarć na planie.

Na razie nie wiadomo, kto zagra Batwoman w 2. sezonie. Studio Warner Bros. i stacja CW obiecują jedynie, że nowa odtwórczyni głównej roli w serialu będzie członkinią społeczności LGBTQ.

1. sezon Batwoman jest dostępny na HBO GO

REKLAMA