6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0

BBC kupuje prawa do duńskiego kryminału "DNA". Lisa Kudrow nie może się doczekać powrotu "Przyjaciół". Wskazówka na temat 10. sezonu "American Horror Story". A oprócz tego nowy serial ekipy "Wielkich kłamstewek" i nie tylko.

1. Nie żyje Larry Kramer, autor The Normal Heart

Larry Kramer, dramaturg (autor "The Normal Heart" – sztuki i filmu HBO) i aktywista, który walczył o prawa chorych na AIDS, zmarł w wieku 84 lat na zapalenie płuc.

2. BBC kupuje prawa do duńskiego kryminału DNA

BBC pokaże "DNA", nowy duński serial kryminalny, którego twórcą jest Torleif Hoppe ("Forbrydelsen"). Serial opowie o detektywie kopenhaskiej policji, którego życie brutalnie się zmienia, kiedy znika jego córka. Pięć lat później pojawia się trop, który może wskazywać, że dziewczynka wciąż żyje, a sprawa prawdopodobnie ma zasięg międzynarodowy. W "DNA" grają Anders W. Berthelsen ("Forbrydelsen"), Nicolas Bro ("Forbrydelsen"), Olivia Joof ("Perfect Places"), Charlotte Rampling ("London Spy") i polska aktorka Zofia Wichłacz ("Rojst").

3. Lisa Kudrow o powrocie Przyjaciół

"Już się nie mogę doczekać, kiedy to się wydarzy. Nasza szóstka od 25 lat nie była razem w jednym pomieszczeniu przed publicznością i tylko raz, kilka lat temu, spotkaliśmy się wszyscy prywatnie na kolacji. (...) Będzie fajnie. Będzie naprawdę fajnie" – zapewniła Lisa Kudrow, czyli serialowa Phoebe, komentując zapowiadany odcinek specjalny "Przyjaciół".

4. Czarny poniedziałek – zapowiedź powrotu

"Czarny poniedziałek" powróci 28 czerwca z pozostałymi odcinkami 2. sezonu. Zobaczcie zapowiedź:

5. Manny Jacinto w serialu Nine Perfect Strangers

Manny Jacinto ("Dobre Miejsce") dołączył do obsady miniserialu Hulu "Nine Perfect Strangers". W serialu Davida E. Kelleya ("Wielkie kłamstewka") opartym na książce Liane Moriarty zobaczymy także m.in. Nicole Kidman i Melissę McCarthy.

6. American Horror Story – sezon 10 na plaży

10. sezon "American Horror Story" opóźni się o rok, a tematyka będzie mieć związek z plażą. Ryan Murphy wrzucił na Instagram nową wskazówkę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

American Horror Story. Clue.

Post udostępniony przez Ryan Murphy (@mrrpmurphy)