Główna bohaterka "Batwoman" nie zostanie ponownie obsadzona. Jaki jest nowy plan twórców serialu?

"Batwoman" (Fot. CW)

Pytanie, kto zastąpi Ruby Rose w roli Batwoman, stało się nieaktualne. Jak będzie wyglądać 2. sezon serialu po odejściu aktorki wcielającej się w tytułową postać?

Takie historie rzadko zdarzają się w serialowym światku: Ruby Rose grająca tytułową postać w "Batwoman" odeszła po 1. sezonie, zostawiając twórców z dość dużym problemem: jak dalej poprowadzić produkcję? Czy można wymienić główną aktorkę i kontynuować jak gdyby nigdy nic? A może jest inne rozwiązanie?

Batwoman – nowa główna bohaterka w 2. sezonie

Przeciek z castingów, do którego dotarł serwis Decider, sugeruje, że producenci postanowili pójść inną drogą, niż planowali na początku. Kate Kane nie dostanie nowej twarzy, tylko całkiem zniknie z serialu, zastąpiona przez nową bohaterkę. Twórcy szukają w tym momencie aktorki, która ma zagrać postać Ryan Wilder. Ma to być dwudziestokilkuletnia kobieta, która "ma wkrótce stać się Batwoman".

Dłuższy postaci sugeruje, że możemy spodziewać się naprawdę charakternej osoby.

Jest sympatyczna, popaprana, trochę durnowata i nieokiełznana. Zupełnie nie przypomina Kate Keene, kobiety, która nosiła kostium Batwoman przed nią. Nie mając nikogo, kto by pomógł jej wyjść na prostą, Ryan spędziła lata jako dilerka narkotyków, unikając policji i maskując swój ból złymi nawykami.

Ryan to dziewczyna, która ukradnie mleko dla bezdomnego kota i która mogłaby cię zabić gołymi rękoma. Jest najbardziej niebezpiecznym typem wojownika: bardzo utalentowanym i szalenie niezdyscyplinowanym. I dumną lesbijką. Sportsmenką. Surową. Namiętną. Omylną. I zupełnie nie przypomina stereotypowego amerykańskiego bohatera.

Batwoman sezon 2

Wcześniej przedstawiciele telewizji CW i studia Warner Bros. potwierdzili, że szukają aktorki ze społeczności LGBTQ, która przejmie główną rolę w "Batwoman". Tymczasem Ruby Rose napisała, że decyzja o odejściu nie była dla niej łatwa. Zdementowała też pogłoski, jakoby źle się czuła w Vancouver.

– Nie wierzcie we wszystko, co mówią online anonimowe źródła. Mieszkałam przez rok w Vancouver, pracując w górach, kiedy miałam 18 lat, i kocham to miasto! Pracowałam też w innych miejscach w Kanadzie. To wspaniały, piękny kraj – napisała w komentarzach na Instagramie.

1. sezon Batwoman jest dostępny na HBO GO

REKLAMA