To nie 6. sezon "Black Mirror", to nasza rzeczywistość. Ta kampania reklamowa jest naprawdę na czasie

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

0

Hiszpańska agencja reklamowa stworzyła kampanię 6. sezonu "Black Mirror". Ale nie chodzi w niej o nowe odcinki serialu Netfliksa. Chodzi o świat, w którym wszyscy żyjemy.

Porównania naszej obecnej sytuacji do "Black Mirror" to nic nowego ani nadzwyczajnego, w końcu mówimy o spełnianiu się naprawdę mrocznego scenariusza praktycznie na naszych oczach. Ale znalazł się ktoś, kto tego porównania dokonał w naprawdę kreatywny sposób.

Black Mirror sezon 6. Na żywo. Teraz. Wszędzie

Agencja reklamowa Brother Ad School z Madrytu rozpoczęła akcję "Black Mirror. 6. sezon. Na żywo. Teraz. Wszędzie", udającą kampanię promocyjną serialu Netfliksa. Na przystankach autobusowych pojawiły się czarne lustra, w których każdy może zobaczyć siebie i otaczającą go rzeczywistość. Oraz oczywiście zrobić sobie zdjęcie w takim czarnym zwierciadle, koniecznie w maseczce, co również świetnie koresponduje z naszymi czasami i naszą obsesją na punkcie nowych technologii.

Black Mirror akcja

Akcja robi furorę w internecie – i nic dziwnego. Jest naprawdę pomysłowa, a poza tym nic nie pasuje tak dobrze do naszego świata, jak dystopijna opowieść o ludziach nie radzących sobie z wyzwaniami współczesności, nieważne, czy w kontekście uzależnienia od nowych gadżetów, czy zastępowania światów prawdziwych wirtualnymi (#zostańwdomu) i definiowania na nowo więzi międzyludzkich.

Black Mirror akcja

Black Mirror – kiedy zobaczymy sezon 6?

A co z "prawdziwym" 6. sezonem "Black Mirror"? Na razie na niego nie liczcie. Charlie Brooker, twórca mrocznej antologii serialowej, powiedział, że teraz woli zajmować się innymi rzeczami.

– Jestem teraz zajęty, robię różne rzeczy. Nie wiem, co mogę powiedzieć o tym, co robię i czego nie robię. W tym momencie nie wiem, czy ludzie byliby w stanie przełknąć historie o rozpadających się społeczeństwach, więc nie pracuję nad takimi. Teraz chętniej przypominam sobie swoje umiejętności komediowe i pracuję nad scenariuszami, które mają mnie rozśmieszać.

Najnowszy, czyli piąty sezon "Black Mirror" pojawił się na Netfliksie w czerwcu 2019 roku i składał się z trzech odcinków, w których wystąpili m.in. Anthony Mackie, Andrew Scott, Topher Grace i Miley Cyrus. Wcześniej było "Bandersnatch", interaktywny film z Fionnem Whiteheadem i Willem Poulterem, który pozwalał widzom decydować o dalszych losach bohaterów.

Black Mirror jest dostępne w serwisie Netflix