To nie 6. sezon "Black Mirror", to nasza rzeczywistość. Ta kampania reklamowa jest naprawdę na czasie

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

Hiszpańska agencja reklamowa stworzyła kampanię 6. sezonu "Black Mirror". Ale nie chodzi w niej o nowe odcinki serialu Netfliksa. Chodzi o świat, w którym wszyscy żyjemy.

Porównania naszej obecnej sytuacji do "Black Mirror" to nic nowego ani nadzwyczajnego, w końcu mówimy o spełnianiu się naprawdę mrocznego scenariusza praktycznie na naszych oczach. Ale znalazł się ktoś, kto tego porównania dokonał w naprawdę kreatywny sposób.

Black Mirror sezon 6. Na żywo. Teraz. Wszędzie

Agencja reklamowa Brother Ad School z Madrytu rozpoczęła akcję "Black Mirror. 6. sezon. Na żywo. Teraz. Wszędzie", udającą kampanię promocyjną serialu Netfliksa. Na przystankach autobusowych pojawiły się czarne lustra, w których każdy może zobaczyć siebie i otaczającą go rzeczywistość. Oraz oczywiście zrobić sobie zdjęcie w takim czarnym zwierciadle, koniecznie w maseczce, co również świetnie koresponduje z naszymi czasami i naszą obsesją na punkcie nowych technologii.

Black Mirror akcja

Akcja robi furorę w internecie – i nic dziwnego. Jest naprawdę pomysłowa, a poza tym nic nie pasuje tak dobrze do naszego świata, jak dystopijna opowieść o ludziach nie radzących sobie z wyzwaniami współczesności, nieważne, czy w kontekście uzależnienia od nowych gadżetów, czy zastępowania światów prawdziwych wirtualnymi (#zostańwdomu) i definiowania na nowo więzi międzyludzkich.

Black Mirror akcja

Black Mirror – kiedy zobaczymy sezon 6?

A co z "prawdziwym" 6. sezonem "Black Mirror"? Na razie na niego nie liczcie. Charlie Brooker, twórca mrocznej antologii serialowej, powiedział, że teraz woli zajmować się innymi rzeczami.

– Jestem teraz zajęty, robię różne rzeczy. Nie wiem, co mogę powiedzieć o tym, co robię i czego nie robię. W tym momencie nie wiem, czy ludzie byliby w stanie przełknąć historie o rozpadających się społeczeństwach, więc nie pracuję nad takimi. Teraz chętniej przypominam sobie swoje umiejętności komediowe i pracuję nad scenariuszami, które mają mnie rozśmieszać.

Najnowszy, czyli piąty sezon "Black Mirror" pojawił się na Netfliksie w czerwcu 2019 roku i składał się z trzech odcinków, w których wystąpili m.in. Anthony Mackie, Andrew Scott, Topher Grace i Miley Cyrus. Wcześniej było "Bandersnatch", interaktywny film z Fionnem Whiteheadem i Willem Poulterem, który pozwalał widzom decydować o dalszych losach bohaterów.

Black Mirror jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA