Kiedy ekipa "Stranger Things" wróci do pracy? Gaten Matarazzo komentuje przerwę w produkcji serialu

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Trwa przerwa w produkcji "Stranger Things", a kiedy ekipa wróci na plan zdjęciowy, to i owo może się zmienić. Na przykład Gaten Matarazzo skończy już 18 lat, co oznacza inne warunki pracy.

Lockdown w Hollywood trwa i nie wiadomo, kiedy się skończy. Podczas gdy w Europie, w tym w mocno dotkniętej epidemią koronawirusa Wielkiej Brytanii, mówi się już o powrocie na plany zdjęciowe, sytuacja w Stanach Zjednoczonych wciąż na takie deklaracje nie pozwala. Przerwa dotknęła wiele seriali, w tym takich, które w normalnych okolicznościach oglądalibyśmy latem.

Stranger Things – kiedy ekipa wróci do pracy?

Ekipa "Stranger Things" siedzi w przymusowym zamknięciu od prawie trzech miesięcy i niestety wciąż nie widać jego końca. Gaten Matarazzo, czyli serialowy Dustin, został zapytany podczas wirtualnego występu na GalaxyCon Live, co się teraz dzieje za kulisami serialu. Okazuje się, że nie dzieje się nic.

– Praca jest wstrzymana. Byliśmy w środku kręcenia, kiedy powiedzieli: "Nie!". Powiedzieli, że to będą dwa tygodnie przerwy, a nie ma nas już trzy miesiące – powiedział aktor.

Matarazzo, który w tym momencie przebywa w domu w New Jersey, przyznaje, że już się nie może doczekać ponownego rozpoczęcia prac. Wcześniej aktorzy zdążyli spędzić na planie 4. sezonu zaledwie kilka tygodni – zdjęcia wystartowały w lutym, ale znaczna część przypadała nie na Atlantę, gdzie przebywała większość ekipy, tylko na Litwę i wątek Jima Hoppera.

– Jeśli chodzi o bycie częścią tego serialu, to on generalnie sprawia, że jestem bardzo dużo poza domem. Z powodu pandemii jestem już dość długo w domu i mam szansę się zrelaksować. Zaczynam się jednak niecierpliwić, żeby już wrócić do pracy, bo ta przerwa jest bardzo długa. Zwykle kręcimy w Atlancie przez siedem, osiem miesięcy, więc to chwilę zajmuje. Nie ma mnie w domu przez więcej niż pół roku – opowiadał aktor.

Stranger Things sezon 4 kiedy

Gaten Matarazzo ze Stranger Things kończy 18 lat

Kiedy ekipa "Stranger Things" wróci do Atlanty? Prawdopodobnie nie wcześniej niż jesienią. Gaten Matarazzo będzie już wtedy w zupełnie innej sytuacji, bo 8 września skończy 18 lat, będzie też absolwentem szkoły średniej. To oznacza, że nie będą go dotyczyć limity godzin pracy obowiązujące w przypadku dziecięcych aktorów.

– Cieszę się, że w końcu będę mógł doświadczyć kręcenia serialu bez zajmowania się szkołą. Zawsze uwielbiałem być na planie, ale też zawsze szkoła była moim priorytetem. (...) Skończę 18 lat na początku września. W tym momencie możemy jeszcze nie wrócić na plan, z powodu pandemii. Ale będę mieć 18 lat, więc będą mogli mnie trzymać tyle, ile mnie potrzebują, bez żadnych ograniczeń czasowych – tłumaczył Matarazzo.

Georgia już w zeszłym miesiącu opublikowała wytyczne dla ekip filmowych, które chcą wznowić produkcję w tym stanie. Większość ekip jednak się nie spieszy, zdając sobie sprawę, że wprowadzenie w życie zasad dystansu społecznego, kiedy na planie znajduje się 100-200 osób i wszystko toczy się w szybkim tempie, może być bardzo trudne. A w przypadku aktorów, którzy muszą mieć ze sobą kontakt przed kamerą – niemożliwe.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie