Kiedy ekipa "Wiedźmina" wróci na plan? Pojawiła się data wznowienia zdjęć do 2. sezonu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

0

"Wiedźmin" jako jeden z ostatnich złożył broń w obliczu pandemii koronawirusa i jako jeden z pierwszych chce wrócić do normalności. Kiedy ponownie ruszą zdjęcia do 2. sezonu serialu?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że na planach zdjęciowych wszystkich seriali praca zamarła, ale powoli już mówi się o powrocie do normalności. I to nie tylko w takich krajach, jak Czechy, gdzie bezpieczne wznowienie pracy jest rzeczywiście możliwe. Wielka Brytania też umożliwi tego lata powrót ekip filmowych na plany. A jednym z seriali, które ruszą jako pierwsze, ma być netfliksowy "Wiedźmin".

Wiedźmin sezon 2 – ekipa wróci na plan w sierpniu

Dobrze poinformowany serwis Redanian Intelligence pisze, że odpowiedzialne za "Wiedźmina" Arborfield Studios pracuje nad procedurami bezpieczeństwa, które pozwolą wrócić latem do pracy. Zgodnie z najnowszymi planami, produkcja "Wiedźmina" ma ponownie ruszyć w pierwszym tygodniu sierpnia 2020.

Ekipa serialu ma przed sobą jakieś cztery, cztery i pół miesiąca zdjęć. To oznacza, że 2. sezon ma szansę zostać nakręcony w całości przed świętami 2020. Oczywiście przy założeniu, że nie powtórzy się sytuacja jak ta z marca, kiedy plan zamknięto po wykryciu koronawirusa u Kristofera Hivju, który w 2. sezonie dołączył do obsady. Jest też możliwe, że prace potrwają dłużej wskutek konieczności przestrzegania obostrzeń. W takim przypadku ekipa byłaby na planie jeszcze po Nowym Roku.

Wiedźmin sezon 2 kiedy

Wiedźmin sezon 2 – kiedy premiera na Netfliksie?

Datę premiery 2. sezonu "Wiedźmina" na razie trudno przewidzieć z całą pewnością. Wstępne szacunki, zrobione na podstawie harmonogramu prac Platige Image odpowiedzialnego za efekty specjalne, mówiły o lecie 2021 roku. Zgodnie z umową, studio ma zakończyć prace w lipcu 2021 roku. W przypadku 1. sezonu deadline był w listopadzie, a premiera miała miejsce miesiąc później.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z (nowym) planem, jest więc szansa, że 2. sezon "Wiedźmina" zobaczymy pod koniec lata 2021 roku. Ale równie dobrze może okazać się, że praca na planie tak dużej produkcji w czasie pandemii jest niemożliwa, nawet jeśli cała ekipa jest regularnie testowana i myje rączki częściej niż Rysiek z "Klanu".

Wiedźmin jest dostępny w serwisie Netflix