6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Wytyczne dla ekip filmowych w Los Angeles na czas epidemii. Dokładna data powrotu ekipy "Wiedźmina" na plan. Odcinek "Hotelu Zacisze" usunięty z powodu rasizmu. A oprócz tego "W głębi lasu", "Little Voice" i nie tylko.

1. Wytyczne dla filmowców w LA na czas epidemii

W Los Angeles znów można kręcić filmy i seriale, ale w praktyce będzie to co najmniej trudne w najbliższym czasie. Zgodnie z opublikowanymi wytycznymi, wszyscy na planie obowiązkowo muszą nosić maski, chyba że charakter wykonywanej pracy na to nie pozwala (aktorzy podczas kręcenia scen), a także trzymać przez cały czas dystans i regularnie myć ręce.

Sceny, kiedy ekipa znajduje się bardzo blisko aktorów, mają być tak krótkie, jak to możliwe, i należy w ich trakcie unikać mówienia, żeby wirus się nie rozprzestrzeniał. Należy też unikać scen z tłumem ludzi, jak również takich, które wymagają bliskiego kontaktu (sceny erotyczne, sceny walki itd.). W miarę możliwości aktorzy mają przebierać się w kostiumy sami, podobnie ma być z makijażem i włosami. Cała ekipa musi być regularnie testowana na obecność koronawirusa, przed wejściem na plan mają być sprawdzane symptomy (temperatura).

2. Wiedźmin – dokładna data powrotu na plan

Ekipa "Wiedźmina" wróci na plan 3 sierpnia. Zdjęcia będą powstawać w Anglii, Szkocji, a także Czechach i Słowacji.

3. Little Voice – teaser serialu Apple TV+

10 lipca na Apple TV+ zadebiutuje "Little Voice", muzyczny serial o dorastaniu produkowany przez J.J. Abramsa, z muzyką Sary Bareilles. Serial przedstawi nam Bess King (Brittany O'Grady, "Star"), niezwykle utalentowaną artystkę, która walczy o spełnienie marzeń, próbując sobie radzić z odrzuceniem oraz skomplikowanymi sprawami rodzinnymi i miłosnymi. Zobaczcie zapowiedź:

4. Hotel Zacisze – odcinek usunięty za rasizm

Podczas gdy "Mała Brytania" została usunięta z Netfliksa i iPlayera BBC z powodu użycia blackface, należące do BBC UKTV wyrzuciło ze swojego katalogu odcinek "The Germans" "Hotelu Zacisze", w którym pojawia się rasistowskie określenie. John Cleese oznajmił, że to głupie, bo serial śmiał się z rasistowskiego bohatera – a nie śmiał się razem z nim.

5. Harlan Coben czyta fragment W głębi lasu

Jeśli obejrzeliście już netfliksowe "W głębi lasu", czas na książkę. Oto, jak do jej przeczytania zachęca Harlan Coben.

6. Profesor Iglesias – zwiastun 2. serii

17 czerwca wraca "Profesor Iglesias". W nowym semestrze Gabe pomaga uczniom przygotować się do studiów i zorganizować przedstawienie. Na niego samego także czeka wyzwanie – powrót do randkowania.

REKLAMA