Showrunnerka "Wiedźmina" zachwyca się nowymi bohaterami z 2. sezonu serialu. Jaka będzie ich rola?

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Powoli widać koniec lockdownu i pojawiają się przecieki z serialowych planów. Lauren S. Hissrich zdradza nowe wątki z 2. sezonu "Wiedźmina".

3 sierpnia – właśnie wtedy na plan "Wiedźmina" ma powrócić serialowa ekipa. Lauren S. Hissrich, showrunnerka produkcji, powoli przygotowuje się do wznowienia prac i rzuca kilkoma smaczkami z nowych odcinków.

Twórczyni Wiedźmina o nowych bohaterach serialu

W gronie nowych postaci, które zobaczymy na ekranie w kolejnej odsłonie serialowej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego, są wiedźmini z Kaer Morhen (Kim Bodnia wystąpi jako Vesemir, Paula Bulliona zobaczymy w roli Lamberta, a Yasena Atoura jako Coena). I to właśnie ich Lauren obdarzyła sporą dawką sympatii.

– Moimi ulubieńcami w 2. sezonie są prawdopodobnie nowi wiedźmini. W 1. sezonie poznaliśmy Geralta, który jest naszym najlepszym przykładem wiedźmina. Był jeszcze jeden wiedźmin, Remus. Spotkaliśmy go w odcinku trzecim, w którym szybko umarł. Nam tak naprawdę chodzi o pokazanie korzeni Geralta, tego skąd się wziął, jaka jest jego historia i czym dla niego jest rodzina – mówi.

Wiedźmin 2 sezon nowi wiedźmini

Podróż w czasie do Kaen Morhen ma pomóc widzowi zrozumieć postać Geralta (Henry Cavill).

– Kiedy mówię o "Wiedźminie", zawsze myślę o tym, jak spotykają się te trzy postacie – Geralt, Ciri i Yennefer – i o tym, jak stają się rodziną. Dla mnie jest to najważniejsza część serialu. A kiedy zaczynasz wyobrażać sobie czyjąś rodzinę, musisz zrozumieć ich rodziny pochodzenia. Czasem są to matka i ojciec, czasem krewni. Dla Geralta to jego bracia, bractwo wiedźminów. Dlatego tak się cieszę, że mogę cofnąć się w czasie i poznać Vesimira, który pełnił rolę jego ojca, i tych wszystkich mężczyzn, z którymi się wychował odkąd skończył siedem lat – tłumaczy showrunnerka.

Twórczyni dodaje, że widzi plusy w społecznej izolacji. Serialowa ekipa przeniosła się do social mediów i podjęła kulinarne wyzwanie, dzięki któremu aktorzy poznali się z nowej strony i pokazali ją także fanom. Taki stan rzeczy sprawia, że jest w nich nowa energia i będzie można wykorzystać ją w 2. sezonie serialu.

Wiedźmin dostępny jest na Netflikise

REKLAMA