7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Hart of Dixie" dostaje 2. sezon (Fot. CW)

"Hart of Dixie" dostaje 2. sezon (Fot. CW)

Które seriale przetrwają, które zostały skasowane, jakie nowości wybrały stacje ogólnodostępne (i CW)? Wiemy już prawie wszystko na ten temat. Jeśli jesteście ciekawi przyszłości takich seriali, jak "Awake", "Happy Endings", "Body of Proof", "Hart of Dixie" czy "The Secret Circle", zapraszamy!

1. NBC kasuje seriale. Najpierw zła wiadomość, choć oczywiście było to do przewidzenia. Stacja NBC skasowała pięć seriali: "Awake", "Are You There, Chelsea?", "Bent", "Best Friends Forever", a także (po 2. sezonie) "Harry's Law" .

2. Ostatnie zamówienia od NBC. Ci, którzy przeczytali punkt 1, już wiedzą, jakie seriale przetrwają. Na pewno będzie 9. sezon "The Office" i 5. sezon "Parks and Recreation" (22 odcinki, a nie 13, jak wcześniej pisano). Zamówienia dostały też "Up All Night" i - to spora niespodzianka - "Whitney". Jest też jeszcze jedno zamówienie dla nowego serialu - chodzi o komedię "Next Caller Please" o samcu alfa (Dane Cook), który prowadzi audycję radiową razem z feministką. Serwis Deadline informuje, że to już koniec zamówień od NBC na przyszły sezon (co oznacza, że zamówienia nie dostało wiele ciekawych na pierwszy rzut oka projektów, jak np. serial Sarah Silverman, o który toczono wielkie boje).

3. ABC również zamawia i kasuje. Możemy odetchnąć z ulgą, ABC odnowiło "Happy Endings" na 3. sezon. Będzie on liczył 22 odcinki. A co z innymi serialami? "Private Practice", "Body of Proof" (!), "Scandal", "Last Man Standing" i "Don't Trust The B–– in Apartment 23" także mają kolejne sezony, skasowano natomiast "GCB", "Missing", "The River" i "Pan Am".

4. Jakie nowe seriale będą w ABC? Na nowy sezon ABC zamawia 10 seriali: "Zero Hour" (thriller napisany przez twórcę "Prison Break"), "666 Park Avenue" (serial o "nawiedzonym" apartamentowcu w NYC), "Red Widow" (wcześniej "Penoza"), "Nashville" (Connie Britton śpiewa country), "Last Resort" (o załodze łodzi podwodnej, która wyrwała się spod kontroli), "Malibu Country" (komedia Reby McEntire), "The Neighbors" (projekt Dana Fogelmana), "Family Tools" (wcześniej "White Van Man"), "How to Live With Your Parents For the Rest of Your Life" (komedia z Sarah Chalke) oraz zamówiony już wcześniej "Mistresses". Tutaj znajdziecie opisy nowych seriali ABC, włącznie z niezamówionymi. Wielu ciekawym projektom niestety się nie udało.

5. I wreszcie zamówienia od CW. Stacja CW daje 3. sezon "Nikicie" i 2. sezon "Hart of Dixie". Będzie też 6., finałowy już, sezon "Plotkary" - 10 lub 11 odcinków. Oprócz tego CW zamawia 5 nowych seriali: "The Carrie Diaries" (o młodej Carrie Bradshaw), "Arrow" (o superbohaterze Zielonej Strzale), "Beauty and the Beast" (nowa wersja "Pięknej i Bestii" z lat 80.), "Cult" (serial o tajemniczych zbrodniach, w którym spotkamy ponownie spotkamy Alarica z "Pamiętników wampirów") i "First Cut" (serial medyczny z córką Meryl Streep w roli głównej). Wciąż jest możliwe, że stacja zamówi jeszcze "The Selection". Co w takim razie skasowano? Dwa seriale, które zadebiutowały w sezonie 2011/2012: "The Secret Circle" i "Ringer".

6. Czy "Pan Am" ma szansę powrócić? Porzucony przez ABC "Pan Am" cieszy się sporym powodzeniem w Europie. Nie tylko wśród widzów, ale też wśród krytyków. Serial właśnie otrzymał prestiżową nagrodę Rose d'Or dla najlepszej produkcji telewizyjnej (Amerykanie uważają, że to taka europejska nagroda Emmy), w związku z tym pojawia się pytanie, co dalej. Istnieje możliwość, że "Pan Am" zostanie uratowany przez jakąś kablówkę. Oczywiście na razie to tylko spekulacje, nikt takiego zainteresowania nie wyraził.

7. Tytuł sitcomu Mindy Kaling zmieniony. Serial Mindy Kaling, z którym FOX wiąże duże nadzieje, bardzo długo nie miał tytułu. Potem ogłoszono, że będzie to "It's Messy". Ponieważ i telewidzowie, i krytycy byli tym tytułem nieco zdziwieni, stacja zdecydowała się go zmienić. Kolejny przejściowy tytuł tego serialu to "The Mindy Project".

REKLAMA