Oto dlaczego Polska jest ważna dla Netfliksa. Według nowych danych serwis ma u nas prawie milion klientów

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

W jakich krajach Netflix ma najwięcej subskrybentów? Ilu Polaków ma konto w serwisie? Ile Netflix zarabia w kraju nad Wisłą? Nowe dane udowadniają, że Polska jest ważna na netfliksowej mapie.

Odnosicie wrażenie, że z Netfliksa korzystają wszyscy? To nie do końca prawda, ale z analizy dostępnych danych sporządzonej przez firmę Comparitech wynika, że liczba klientów serwisu w naszym kraju zbliża się do miliona. O polskich rekordach Nefliksa w czasach pandemii donosił także Gemius, który wyliczył, że w kwietniu ze strony bądź aplikacji z czerwoną literką N skorzystało blisko 5,7 mln użytkowników – więcej niż z jakiegokolwiek innego serwisu VoD. A jak Polska wypada na tle świata?

Netflix ma w Polsce blisko milion klientów

Streamingowy gigant nie chwali się liczbą kont w poszczególnych krajach, ale co kwartał podaje ogólną liczbę subskrybentów. Pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku, w którym Netflix pozyskał rekordowe 15,77 mln nowych kont, wyniosła ona aż 183 mln. Przy okazji zostały podane na temat zasięgów na różnych kontynentach.

To właśnie te dane pozwoliły firmie Comparitech dokonać bardziej szczegółowych wyliczeń z podziałem na kraje. Zgodnie z tymi wyliczeniami, Polska zajmuje 21. miejsce pod względem liczby klientów Netfliksa. Pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku w serwisie było 879 tys. kont założonych w naszym kraju, co przełożyło się na dochód w naszym kraju w wysokości prawie 27,5 mln dol.

Netflix Polska ile kont

Według Comparitech już pod koniec drugiego kwartału tego roku Netflix będzie miał w Polsce blisko milion kont (dokładniej – 997 tys., liczba w tabelce ma źle postawiony przecinek), a wpływy z naszego rynku wzrosną do 31,1 mln dol.

Najważniejszym krajem dla Netfliksa są Stany Zjednoczone, gdzie serwis ma ponad 63 mln klientów, którzy w pierwszym kwartale wydali na jego usługi ponad 2,5 mld dol. Kolejne kraje na liście to Brazylia, Wielka Brytania, Australia i Meksyk. W pierwszej dwudziestce dominują kraje Europy Zachodniej, obok których znalazły się jeszcze Japonia, Korea Południowa i Indie. Polsce najbliżej jest do Norwegii.