7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"30 Rock" (Fot. NBC)

NBC podaje ramówkę na sezon 2020/2021. "30 Rock" powróci z odcinkiem specjalnym. Jimmy Kimmel gospodarzem gali rozdania Emmy. Showtime zapowiada miniserial o byłym dyrektorze FBI Jamesie Comeyu i Donaldzie Trumpie.

1. NBC podaje ramówkę na sezon 2020/2021

NBC dołączyło do grona telewizji, które liczą, że seriale wrócą do ramówek już jesienią, choć raczej nie we wrześniu. Stacja ogłosiła ramówkę na jesień (na razie bez daty startu nowego sezonu, która z pewnością będzie późniejsza niż zwykle), w której znalazło się "This Is Us", "Brooklyn 9-9", całe One Chicago, a także "Law & Order: Organized Crime", spin-off "Law & Order" z Christopherem Melonim powracającym jako Elliot Stabler.

Poniedziałek: 20:00 – The Voice; 21:00 – This Is Us; 22:00 – New Amsterdam
Wtorek: 20:00 – Chicago Med; 21:00 – Chicago Fire; 22:00 – Chicago PD
Środa: 20:00 – Superstore; 20:30 – Brooklyn 9-9; 21:00 – Law & Order: SVU; 22:00 – Law & Order: Organized Crime (nowość)
Czwartek: 20:00 – The Blacklist

2. 30 Rock powróci z odcinkiem specjalnym

NBC zapowiedziało godzinny odcinek specjalny "30 Rock", który zostanie nakręcony zdalnie, tak jak "Parks and Recreation". Odcinek, w którym powrócą Tina Fey, Alec Baldwin, Tracy Morgan, Jane Krakowski i Jack McBrayer w swoich serialowych rolach, będzie także wydarzeniem promującym nową ramówkę (pojawią się w nim gościnnie gwiazdy innych seriali NBC). Emisja zaplanowana jest na 16 lipca.

3. CW przesuwa część jesiennych seriali na lato

Swoją ramówkę zmienia telewizja CW. Kanadyjski serial "Coroner" i pozyskane od CBS All Access "Opowiedz mi bajkę" będą mieć premierę latem, a nie jesienią. Na razie nie wiadomo, co to oznacza dla jesiennej ramówki. Zgodnie z pierwotnym planem, nowe sezony produkcji CW mają wystartować w styczniu.

4. Jimmy Kimmel gospodarzem gali rozdania Emmy

Jimmy Kimmel powróci jako gospodarz gali rozdania nagród Emmy, która wciąż jest planowana na 20 września. Na razie nie wiadomo, czy będzie to taka sama gala jak zwykle, czy ABC postawi na imprezę wirtualną.

5. Debra Messing w nowej komedii East Wing

Debra Messing ("Will i Grace") zagra w serialu komediowym "East Wing" telewizji Starz, który tworzą Ali Wentworth ("Nightcap") i Liz Tuccillo ("Rozwód"). Scenariusz oparty jest na doświadczeniach matki Ali Wentworth, która pracowała w Białym Domu jako osobista sekretarka w latach 80., za czasów prezydenta Ronalda Reagana. I taką dokładnie postać zagra Messing, podczas gdy Wentworth wcieli się w jej koleżankę, która zazdrości jej sukcesu.

6. Warner Bros. planuje wirtualny konwent

Warner Bros. organizuje DC FanDome, wirtualny konwent dla fanów takich seriali, jak "Batwoman", "Flash", "Watchmen", "Doom Patrol", "Lucyfer", "Pennyworth", "Supergirl" i nie tylko. Event odbędzie się w sobotę 22 sierpnia i będzie dostępny dla widzów z całego świata.

7. Miniserial o Jamesie Comeyu i Donaldzie Trumpie

W listopadzie w telewizji Showtime będzie mieć premierę 4-odcinkowy miniserial "The Comey Rule" z Jeffem Danielsem ("Newsroom") w roli byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya. Oparty na wspomnieniach Comeya, "A Higher Loyalty", serial skupi się na kulisach jego burzliwej relacji z prezydentem Trumpem (Brendan Gleeson, "Mr. Mercedes"), który ostatecznie go odwołał. W obsadzie znajdują się także Holly Hunter jako była prokurator generalna Sally Yates, Michael Kelly jako były dyrektor FBI Andrew McCabe i Scoot McNairy jako były zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein. Scenarzystą i reżyserem jest Billy Ray ("Captain Phillips").

The Comey Rule serial

The Comey Rule serial

REKLAMA