Kto z bohaterów "Przyjaciół" wydał najwięcej na kawę? Fani podliczyli napoje zamówione w Central Perku

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Ile można wydać na kawę w jednej knajpie? Fani podliczyli napoje zamawiane przez ekipę "Przyjaciół" w Central Perku. Jedna osoba wyprzedza inne – i nie jest to najbogatszy z nich Chandler.

Nie ma drugiego serialu, który budziłby tyle emocji po ponad 25 latach od premiery, co "Przyjaciele". Serwisy streamingowe gotowe są wydać setki milionów na licencję, a młodsze pokolenie fanów pyta, jak to możliwe, że w serialu o dwudziestolatkach z Nowego Jorku wszyscy są biali. Pozwolicie jednak, że dziś zajmiemy się tematem trochę mniej poważnym, ale nie mniej istotnym, czyli kawą.

Przyjaciele – jaką kawę pili bohaterowie serialu??

Serwis Cardschat podsumował, ile filiżanek tego życiodajnego napoju pojawia się w "Przyjaciołach" na przestrzeni dziesięciu sezonów i kto najwięcej wydał na kawę, przesiadując na pomarańczowej kanapie w Central Perku. Podliczono także zawarte w ulubionych kawach szóstki z "Przyjaciół" kalorie.

przyjaciele central perk kawa

Okazuje się, że twórcy kultowego sitcomu zadbali o wszelkie szczegóły. Każde z szóstki bohaterów ma swój ulubiony napój. Monica (Courteney Cox), Rachel (Jennifer Aniston) i Phoebe (Lisa Kudrow) zgodnie zamawiały bezkofeinowe cappuccino. Ross (David Schwimmer) pił głównie mrożoną herbatę, Chandler (Matthew Perry) zwykłą czarną kawę, a Joey (Matt LeBlanc) wybierał latte.

Przyjaciele – kto z szóstki wydał najwięcej na kawę?

Jedna osoba wyraźnie wyprzedza inne, jeśli chodzi o ilość zamówionych kaw i wydatki. Jest nią Phoebe, która na przestrzeni 236 odcinków wypiła 226 kaw w Central Perku, płacąc łącznie 892,70 dol. (bezkofeinowe cappuccino kosztowało 3,95 dol.). Za nią plasuje się Monica, która na 200 identycznych kaw wydała 790 dol. Chandler zamówił więcej, bo 212 kaw, ale wydał tylko 530 dol. Wszystko dlatego, że czarna kawa była w Central Perku tańsza niż cappuccino.

Joey wypił w Central Perku 189 kaw latte, a Ross tyle samo mrożonych herbat. Koszty znów się różnią – ten pierwszy wydał 746 dol., a ten drugi 425 dol., tym samym okazując się największym centusiem. Najmniej kaw, bo tylko 138, wypiła Rachel, wydając na nie 545 dol. Wszystko przez to, że przez część odcinków nie spędzała czasu na kanapie, tylko pracowała w Central Perku jako kelnerka.

Przyjaciele kawa central perk

Łączna liczba wypitych kaw (i mrożonych herbat) przez szóstkę przyjaciół w ich ulubionej knajpie to 1154, a łączne wydatki na kawę wyniosły 3929,60 dol. Co pokazuje, jak ważny w serialu był Central Perk – przytulne miejsce w środku wielkiego miasta, gdzie na sympatycznych bohaterów zawsze czekała ich ulubiona kanapa (z wyjątkiem jednego razu, i wtedy było dziwnie).

Wydatki na kawę to nie pierwsza rzecz, jaką policzyli fani "Przyjaciół". Wiemy też, ile dokładnie Joey wisi Chandlerowi po latach pożyczania od niego pieniędzy.

Serial Przyjaciele jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA