Kiedy serialowa ekipa powróci na plan "Wiedźmina"? Netflix podał oficjalną datę wznowienia pracy

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Niedawno w sieci zawrzało od informacji o wznowieniu zdjęć do 2. sezonu "Wiedźmina", teraz poznaliśmy oficjalną datę powrotu ekipy na plan. Jak opóźnienie prac wpłynie na datę premiery?

Lockdown dobiega końca, złagodzeniu ulegają kolejne restrykcje, w tym również te dotyczące pracy na planach zdjęciowych. W sieci pojawiła się oficjalna data wznowienia zdjęć do 2. sezonu "Wiedźmina".

Wiedźmin sezon 2 – powrót na plan 17 sierpnia

Prace na planie drugiej części serialowej adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego w Wielkiej Brytanii trwały sześć tygodni, kiedy pandemia zaczęła zbierać swe żniwa wśród ekipy. Kristofer Hivju otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, a świat pogrążył się w lockdownie. Wszystko nastąpiło w trakcie kręcenia scen do ważnej sekwencji, do której aktorzy i kaskaderzy przygotowywali się miesiącami.

Dzisiaj oficjalnie wiadomo, kiedy prace na planie zostaną wznowione – na twitterowym profilu serialu pojawiła się napisana wierszem zapowiedź. Data, na którą tyle czekali widzowie, to 17 sierpnia.

Wiedźmin sezon 2 – kiedy premiera na Netfliksie?

Jest to data późniejsza o dwa tygodnie niż ta, którą podawaliśmy nieoficjalnie (3 sierpnia). Jak to wpłynie na datę premiery 2. sezonu "Wiedźmina? Jedyne szacunki, jakie mamy, to wciąż te zrobione na podstawie harmonogramu prac Platige Image odpowiedzialnego za efekty specjalne. Mówiły one o lecie 2021 roku. Zgodnie z umową, studio ma zakończyć prace w lipcu 2021 roku. W przypadku 1. sezonu ten sam deadline był w listopadzie, a premiera miała miejsce miesiąc później.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jest szansa, że 2. sezon "Wiedźmina" zobaczymy pod koniec lata 2021 roku. Ale równie dobrze może okazać się, że praca na planie tak dużej produkcji w czasie pandemii jest niemożliwa w obecnych warunkach. Lauren S. Hissrich zdążyła już przyznać, że pandemia zmusiła ją do zmiany scenariusza 2. sezonu. Pozostaje pytanie, o ile jeszcze koronawirus może opóźnić premierę nowych odcinków.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA