To już pewne i oficjalne: "Lucyfer" będzie mieć 6. sezon. Ale tym razem to naprawdę ma być koniec

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Dobra i zła wiadomość dla fanów "Lucyfera": serial o czarującym diable dostał oficjalnie zamówienie na 6. sezon. Ale na tym naprawdę już koniec – kolejnego przedłużenia nie będzie.

Tym razem to naprawdę koniec: Netflix ogłosił zamówienie na 6. sezon "Lucyfera", dodając przy tym, że to już będzie odsłona finałowa. Słowa "finałowa" podkreślono dwukrotnie, żeby fani przypadkiem nie mieli złudzeń, w końcu rok wcześniej 5. sezon zapowiadano jako finałowy.

Lucyfer – 6. sezon serialu oficjalnie zamówiony

Zamówienie zostało ogłoszone kilka tygodni po tym, jak Tom Ellis podpisał nowy kontrakt. Wcześniej był impas w negocjacjach, który sprawił, że niepewność się przedłużała, a nawet zaczęły pojawiać się absurdalne plotki, jak ta, że Ellisa w głównej roli zastąpi Ian Somerhalder. To wszystko już za nami, czas na świętowanie.

Netflix na razie nie zdradza, na ile odcinków możemy liczyć w 6. sezonie "Lucyfera". Nie ma reguły: o ile 4. sezon był krótki, bo miał zaledwie 10 odcinków, piąty będzie składać się z dwóch części po osiem odcinków każda. Premierę pierwszej z nich ogłoszono na 21 sierpnia.

Daty premiery drugiej części 5. sezonu na razie nie znamy, ale prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Pandemia przerwała ekipie zdjęcia do finałowego odcinka i nie wiadomo, kiedy powrót na plan będzie możliwy. A to oznacza, że "Lucyfer" może zostać z nami do 2022 albo i 2023 roku, w zależności od tego, ile odcinków będzie liczyć sezon 6 i czy Netflix podzieli go na dwie części.

Lucyfer – sezon 5A od 21 sierpnia na Netfliksie